Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Dwa mecze w trzy dni. Najpierw kierunek Warszawa, potem – Katowice

12.03.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Runda zasadnicza sezonu 2018/2019 wkracza w decydującą fazę. W przyszły wtorek Pomarańczowi zakończą zmagania w regularnej części sezonu. Czy zdołają jeszcze poprawić swoją lokatę przed play off?

Jeszcze tylko dwie serie gier i poznamy układ sił w PlusLidze po rundzie zasadniczej. Po 22. kolejkach Pomarańczowi z 47. punktami zajmują trzecią lokatę i tracą do drugiego w ligowym rankingu ONICO Warszawa cztery punkty. Liderem w tabeli jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Przypomnijmy, że dwa zespoły najwyżej sklasyfikowane po fazie zasadniczej otrzymają premię w postaci bezpośredniego awansu do półfinału mistrzostw Polski, natomiast drużyny z miejsc 3.-6. rozpoczną 27 marca bój o tenże półfinał w play offie, rozgrywanym do dwóch wygranych.

Nasz zespół ma do rozegrania mecze z ONICO Warszawa (niedziela, 17 marca, godz. 20:30) oraz GKS Katowice (wtorek, 19 marca, 17:30). Ze stolicy kraju do stolicy województwa śląskiego nasza drużyna i sztab udadzą się bezpośrednio po zakończeniu niedzielnej konfrontacji.

 Czekają nas dwa ciężkie mecze, z tego ten pierwszy z ONICO, które jest teraz na fali i jest jednym z najmocniejszych, jeśli nie najmocniejszym zespołem w Pluslidze. Ale jedziemy tam walczyć. Bardzo dobrze zapamiętaliśmy nasz ostatni mecz z warszawianami w półfinale Pucharu Polski [wygrana 3:0 – przyp.red.]. Po tym spotkaniu każdy z nas wie, że potrafimy się rozprawić nawet z tak dobrym zespołem jak ONICO – mówi Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla.

Kłopot jedynie w tym, że nasz zespół przetrzebiły ostatnio kontuzje. Z urazami zmagają się: Lukas Kampa, Julien Lyneel oraz Nikodem Wolański. Ten ostatni poprowadził naszą drużynę do wygranej 3:0 z Cuprum Lubin, ale nadal uskarża się na ból w ręce.

Dlatego też…– W chwili obecnej naszym nadrzędnym celem jest doprowadzenie do tego, by zawodnicy którzy zmagają się z urazami, całkowicie się wyleczyli. Nie mamy zamiaru niczego przyśpieszać, żeby uniknąć ewentualnego nawrotu kontuzji. Chcemy, by ich powrót do zdrowia odbył się w sposób naturalny. Zależy nam na tym, by być gotowym i w pełni sił na play off. Oczywiście, w najbliższych meczach damy z siebie wszystko i będziemy walczyć na tyle, na ile będzie to możliwe – podkreśla Roberto Santilli, szkoleniowiec naszej ekipy.

Jak będzie? Przekonamy się już wkrótce. Oba wyjazdowe mecze Pomarańczowych będzie transmitować stacja Polsat Sport.

Do boju, Jastrzębie!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin