Duże natężenie gier u progu Nowego Roku. Najpierw Puchar, potem Liga

Opublikowany przez 1 stycznia, 2017 12:25

Rozmiar czcionki : A- A A+

Po przerwie świąteczno-noworocznej Jastrzębski Węgiel niebawem powróci na siatkarskie parkiety.

Swój ostatni mecz Pomarańczowi rozegrali 22 grudnia na wyjeździe w Olsztynie. Po nim zawodnicy dostali od trenera kilka dni wolnego. – Zespół wrócił do zajęć naładowany pozytywną energią. Zawodnicy nacieszyli się czasem spędzonym z bliskimi podczas Świąt. Wygląda na to, że są w lepszej formie  – przyznaje Mark Lebedew, szkoleniowiec naszej ekipy.

W Sylwestra drużyna nie trenowała, natomiast w pierwszym dniu Nowego Roku nie było już taryfy ulgowej i wszyscy stawili się na noworocznych zajęciach. – Przygotowujemy się do meczu Pucharu Polski – mówi trener Lebedew.

Ten czeka Pomarańczowych już w środę 4 stycznia, kiedy to w 1/8 finału tych rozgrywek podejmą oni przed własną publicznością BBTS Bielsko-Biała. Natomiast w sobotę 7 stycznia w ramach 17. kolejki PlusLigi nasi siatkarze zmierzą się z AZS Częstochowa. W razie awansu do ćwierćfinału PP na 11 stycznia zaplanowano kolejny mecz w tych rozgrywkach, zaś turniej finałowy PP z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się we Wrocławiu w dniach 14-15 stycznia. Dla kibiców oznacza to sporą dawkę emocji, a dla zespołu intensywne „wejście” w 2017 rok. – Ten pracowity czas jest bardzo pobudzający, ale na razie nie wybiegamy dalej, aniżeli dwa najbliższe spotkania – podkreśla opiekun naszej ekipy.

Początek meczu z BBTS o godzinie 18:00. Natomiast spotkanie z AZS rozpocznie się o 15:00.