Drugoligowe derby w play off dla rybniczan

Opublikowany przez 7 marca, 2017 13:38

Rozmiar czcionki : A- A A+

W pierwszym meczu I rundy play off grupy 5 II ligi zespół Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel nie sprostał ekipie TS Volley Rybnik i uległ 0:3.

Lokalne derby w II lidze, niestety, nie przyniosły spodziewanych emocji. W meczu rozgrywanym w Hali Sportowej przy ZS Nr 3 w Żorach nasi rywale nie pozostawili złudzeń, kto w tym dniu był lepszy. Nasi akademicy jedynie w trzeciej, jak się okazało, ostatniej partii podjęli walkę z rybniczanami. Podopieczni trenera Dariusza Lukasa „ustawili” sobie grę dobrą zagrywką (8-2 w asach serwisowych) i co się z tym wiąże skutecznym blokiem (12-6). W ich szeregach prym wiedli Konrad Stajer oraz Błażej Podleśny. Po naszej stronie tradycyjnie wyróżnił się lider zespołu Patryk Czyrniański, ale to było trochę za mało na skutecznie grających rybniczan.

Rewanż odbędzie się 11 marca o godzinie 17:00 w Rybniku (ul. Grunwaldzka 18).

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – TS Volley Rybnik 0:3 (14:25, 21:25, 28:30)

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel: Czyrniański, Redyk, Kącki, Kuryło, Turski, Bereza, Makoś (libero) oraz Lejawa, Kukulski, Gonera, Krawczyk.

TS Volley Rybnik: Stajer, Dudek, Jarzembowicz, Piotrowicz, Pizuński, Podleśny, Pilichowski (libero) oraz Barteczko, Szmajduch, Zimny, Rutkowski (libero).