Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Drugi sparing, druga wygrana Pomarańczowych [FOTO, WIDEO, STATYSTYKI]

19.09.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W czwartkowe popołudnie nasz zespół rozegrał drugi w tym okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Tym razem Pomarańczowi wygrali z GKS-em Katowice 3:1.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ KOGUT).

POMECZOWY RAPORT.

Nasi rywale o ponad tydzień wcześniej od JW rozpoczęli przygotowania do sezonu, a do tego czasu rozegrali już pięć sparingów. Dla Pomarańczowych był to dopiero drugi test-mecz. Przypomnijmy, że we wtorek nasi siatkarze wygrali z MKS Będzin 3:1.

W jastrzębskich szeregach pierwszą okazję do zaprezentowania się miejscowej publiczności miał Kanadyjczyk Graham Vigrass, który we wtorek dołączył do zespołu dowodzonego przez trenera Roberto Santilliego. W wyjściowej szóstce znalazł się również Jakub Bucki, który wraca do pełnych  treningów po drobnym urazie pleców. Natomiast szkoleniowiec gości miał do dyspozycji wszystkich graczy z wyjątkiem Amerykanina Dustina Wattena oraz kontuzjowanego Macieja Fijałka.

Nasza drużyna lepiej rozpoczęła czwartkowe spotkanie, a w szeregach JW w pierwszym secie brylował Bucki, zdobywca ośmiu punktów w partii. W drugiej części meczu to katowiczanie dominowali i zamknęli tę partię w stosunku 25:13. W trzecim secie na placu gry pojawili się m.in. Michał Szalacha oraz Wojciech Szwed (jako atakujący) i Pomarańczowi znów zaczęli nadawać ton wydarzeniom na boisku (13:9, 21:16). Pomimo pościgu gości w końcówce Jastrzębski Węgiel zwyciężył 25:23. Pomarańczowi poszli za ciosem i w czwartej odsłonie również udowodnili swoją wyższość nad rywalem.

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:1 (25:22, 13:25, 25:23, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Margarido, Vigrass, Gladyr, Fornal, Depowski, Rusek (libero) oraz Walczak, Szwed, Gruszczyński, Czyżowski, Szalacha, Hain

GKS Katowice: Jarosz, Firlej, Kohut, Nowakowski, Szymura, Buchowski, Gregorowicz (libero) oraz Drzazga, Kwasowski, Szymański, Musiał, Zniszczoł

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin