Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Dawid Konarski zostaje z nami na kolejny sezon!

06.02.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że umowę z naszym Klubem o kolejny sezon przedłużył atakujący Dawid Konarski.

– Dla mnie jako prezesa jest to bardzo dobra informacja, że dwukrotny mistrz świata chce pozostać w naszym Klubie na dłużej. Jest to potwierdzenie, że zawodnik klasy światowej dobrze ocenia Klub, jego funkcjonowanie i widzi on tutaj dla siebie szansę walki o najwyższe cele. Jestem dumny, że taki zawodnik jak Dawid chce realizować siatkarskie marzenia i cele w Jastrzębskim Węglu – mówi Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla.

– Cieszę się, że zostaję na następny sezon w Jastrzębskim Węglu. Klub jest świetnie zorganizowany, panuje w nim fajna atmosfera i tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele. Do tego mamy wspaniałych kibiców, którzy na każdym kroku nas wspierają. Mam nadzieję, że zarówno w tym, jak i przyszłym sezonie będziemy  mogli sprawić im i sobie dużo radości. Projekt, który trwa będzie kontynuowany, co gwarantuje walkę o najwyższe laury. Dlatego chcę być nadal częścią tej drużyny i pomóc w osiągnięciu założonych celów – mówi Dawid Konarski.

Dawid to siatkarz o uznanej marce na poziomie ligowym oraz reprezentacyjnym. Jest reprezentantem kraju, dwukrotnym mistrzem świata z 2014 oraz 2018 roku, a także brązowym medalistą Pucharu Świata.

W siatkówce klubowej największe triumfy święcił z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Nie mniejsze sukcesy osiągnął wraz z Asseco Resovią Rzeszów, z którą także sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w Polsce, a ponadto wywalczył srebro Ligi Mistrzów podczas turnieju finałowego w Berlinie w 2015 roku. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień indywidualnych, z których najważniejsze to: MVP mistrzostw Polski 2015, MVP i najlepszy atakujący Pucharu Polski 2017, MVP Superpucharu Polski 2013 oraz najlepszy serwujący Pucharu Polski 2019.

Dawid Konarski

Ur. 31.08.1989r. w Świeciu

Wzrost: 198 cm

Waga: 98 cm

Zasięg w ataku: 355 cm

Zasięg w bloku: 335 cm

Kluby: Delecta Bydgoszcz, Asseco Resovia Rzeszów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Ziraat Bankasi Ankara, Jastrzębski Węgiel.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin