Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Czołowi zawodnicy zostają w Jastrzębskim Węglu na dłużej!

01.03.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Z przyjemnością informujemy, że Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakty z czołowymi zawodnikami naszej drużyny. Chodzi o Salvadora Hidalgo Olivę, Lukasa Kampę oraz Macieja Muzaja!

Nowe kontrakty Salvadora oraz Lukasa będą obowiązywać przez następne dwa sezony, natomiast w przypadku Macieja zawarta została nowa roczna umowa z możliwością jej przedłużenia o kolejny rok (1+1).

– Jestem szczęśliwy, że zdołaliśmy przedłużyć kontrakty z tymi graczami. Po pierwsze, to oznaka i uznanie tego, jak dobrze prezentowaliśmy się w tym sezonie jako grupa oraz tego, jak oni dobrze grali. Po drugie zaś, jest to przejaw tego, w jakiej kondycji znajduje się Klub. Pod względem finansowym jesteśmy w stanie rozpocząć planowanie czegoś większego w dłuższej perspektywie. To znakomity dzień. Taki który sprawia, że jestem uradowany – cieszy się Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Prezes zarządu naszego Klubu, Adam Gorol, odnosi się w swym komentarzu do każdego z wymienionych zawodników z osobna.

– Salvador wniósł tyle od strony sportowej i nie tylko – jest gwiazdą PlusLigi i Jastrzębskiego Węgla, idolem kibiców – że tak naprawdę przedłużenie współpracy z nim było dla nas priorytetem. Do tej pory praktycznie nie zdarzało się, by jakiemuś klubowi udało się go zatrzymać na dłużej niż rok. U nas w sumie będzie grał przez trzy lata. To tylko potwierdza fakt, jak bardzo jesteśmy z niego zadowoleni.

– Jeśli chodzi o Lukasa Kampę, to tutaj wracamy do tego, co było przed rokiem. Wówczas wraz z Markiem Lebedewem rozpoczynaliśmy budowę nowego składu od rozgrywającego i była lekka obawa, czy uda nam się godnie zastąpić odchodzącego z Klubu Michala Masnego. Dziś wiem, że tak jest. Jeśli do tego dodamy naszego nowego przyjmującego Sebastiana Schwarza, trenera oraz Salvadora, którzy władają językiem niemieckim, to można powiedzieć, że w pewnym sensie postawiliśmy na niemiecką „technologię” w Klubie.

– Odnosząc się do przedłużenia umowy z Maćkiem Muzajem, chcę podkreślić, że bardzo zależało nam na tym, aby został z nami na dłużej. Jest to zawodnik młody, który stale się rozwija i zaczyna się ocierać o reprezentację Polski. Ma naprawdę duże perspektywy. My w Klubie staramy mu się zapewnić odpowiednie szkolenie, tak by nadal mógł podnosić swoje umiejętności. Maciek pasuje do naszego zespołu i my jako Klub również mu pasujemy.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin