Czas na siatkarskie derby Śląska

05.03.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

5 marca o godzinie 20:30 Jastrzębski Węgiel w 22. kolejce PlusLigi zmierzy się w swojej hali z GKS-em Katowice. Transmisja meczu – w Polsacie Sport.

Po porażce w finale Pucharu Polski i prawie tygodniowej przerwie od gry, nasz zespół wraca do rytmu meczowego. Teraz przed nami intensywne kilka tygodni, przepełnione niełatwymi spotkaniami, poczynając od jutrzejszego meczu.

Przed drużyną prowadzoną przez Andreę Gardiniego pojedynek rewanżowy z drużyną z Katowic. GKS zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli PlusLigi i walczy o play off, więc z pewnością nie brakuje w ich drużynie motywacji, by postarać się o punkty w tak ważnym meczu, jakim są siatkarskie derby śląska.

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura, podkreśla, że mecze z Katowicami nigdy nie należą do najprostszych i należy pozostać skoncentrowanym, zwłaszcza gdy w naszym składzie brakuje kluczowych zawodników.

– Myślę, że ten zespół zawsze jest groźny, nie ma z nimi łatwych meczów. Możemy się spodziewać na pewno trudnego spotkania. Szczególnie, że jesteśmy w trochę okrojonym składzie, ale taki jest sport, takie jest życie. Musimy sobie z tym wszystkim poradzić, zagrać dobry mecz i dopisać, mam nadzieję, trzy punkty do tabeli. Sezon wchodzi teraz w decydujący moment. Jest jeszcze szansa, abyśmy grali o pierwsze miejsce, aby być rozstawionym jak najwyżej. Musimy wrócić na zwycięską ścieżkę.

Początek sobotniego spotkania o 20:30. Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Skład naszych rywali, zespołu GKS Katowice:

Rozgrywający: Nowosielski, Ma’a

Atakujący: Jarosz, Domagała

Przyjmujący: Szymański, Kogut, Rousseaux, Quiroga

Środkowi: Drzazga, Lewandowski, Kania, Hain

Libero: Mariański, Ogórek

Trener: Grzegorz Słaby

 

AUTOR: MARTA PAWLETKO

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin