Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Czas na hit. W środę mierzymy się z ZAKSĄ

09.11.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

10 listopada o godzinie 17:30 nasza drużyna w ramach 13. kolejki PlusLigi zmierzy się w kędzierzyńskiej Hali Azoty z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Będzie to ligowe starcie na szczycie. Oba zespoły mają po 16 punktów na swoim koncie, a liderująca w plusligowej tabeli Grupa Azoty ZAKSA wyprzedza nasz zespół większą liczbą wygranych meczów. Nasi środowi rywale dotąd nie zaznali porażki w lidze (bilans 6-0), natomiast nasza drużyna potknęła się raz, w Warszawie, w konfrontacji z Projektem (bilans 5-1).

W obecnym sezonie mieliśmy już okazję zmierzyć z kędzierzyńską drużyną. 20 października w Lublinie w walce o Superpuchar Polski nasza ekipa pokonała ZAKSĘ 3:0 i po raz pierwszy w historii Klubu sięgnęła po to trofeum.

Nasz zespół jest w formie. W ostatniej kolejce nie dał u siebie szans rewelacji minionych rozgrywek, Treflowi Gdańsk. – W środę przed nami ważny pojedynek. Musimy jeszcze lepiej popracować i zagrać lepiej przeciwko ZAKSIE, jeśli myślimy o dobrym rezultacie w starciu z nimi. Trefl zaprezentował się przeciwko nam bardzo dobrze i było to dla nas mocne przetarcie przed ZAKSĄ – mówił po niedzielnym spotkaniu w jastrzębskiej hali Trevor Clevenot, przyjmujący JW.

Przed pojedynkiem z ZAKSĄ pozytywnie nastawiony jest środkowy naszej drużyny Jurij Gladyr, MVP ostatniego spotkania. – Oby ten mecz wyglądał bardzo dobrze i był na odpowiednim poziomie. Żeby wszyscy byli zadowoleni, ale oczywiście my troszkę bardziej, aniżeli rywale – stwierdził Gladyr.

Środowy mecz w Kędzierzynie-Koźlu to spotkanie z 13. serii gier rozgrywane awansem z końca grudnia i jednocześnie drugi z trzech pojedynków, jakie czekają nasz zespół w trakcie tego tygodnia. Po meczu w Kędzierzynie-Koźlu, w najbliższą niedzielę, Jastrzębski Węgiel zagra jeszcze na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Początek szlagierowego starcia w kędzierzyńskiej Hali Azoty o godzinie 17:30. Transmisja – w Polsacie Sport.

Skład naszych rywali, Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Michał Kozłowski.

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Kluth

Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Adrian Staszewski, Wojciech Żaliński

Środkowi: Norbert Huber, David Smith, Krzysztof Rejno, Tomasz Kalembka

Libero:  Erik Shoji, Korneliusz Banach

Trener: Gheorghe Cretu

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin