Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Czas na Derby Śląska

25.11.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W sobotnie popołudnie nasz zespół w ramach 9. kolejki PlusLigi zagra na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Po sobotnim pojedynku u siebie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie (2:3) przed naszą drużyną kolejne starcie ligowe na Śląsku. Tym razem podopieczni trenera Andrei Gardiniego zmierzą się na wyjeździe w Derbach Śląska z GKS-em Katowice.

Trzeba pojechać do Katowic i zagrać swoje. Po ostatnim meczu jesteśmy trochę podrażnieni, że nie udało nam się przed własną publicznością wygrać tego meczu z drużyną z Zawiercia. Każdego rywala traktujemy tak samo. Już niejeden zespół przekonał się, że w Katowicach można się potknąć, więc nie można jechać tam z nastawieniem, że samo się wygra – zaznacza Jurij Gladyr, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel obecnie zajmuje drugą pozycję w tabeli PlusLigi, natomiast nasi najbliżsi rywale plasują się na 10. pozycji. Na szczególną uwagę zasługuje wynik GKS-u w konfrontacji z faworyzowaną Asseco Resovią Rzeszów. Katowiczanie wygrali to spotkanie bez straty seta!

Z moich obserwacji wydaje mi się, że w tej drużynie zawsze panuje dobra atmosfera. Oni znają swój limit możliwości, ale determinacją i siatkarską radością potrafią zaskoczyć niejednego rywala. Obejrzałem parę meczów z ich udziałem i ta ich gra może się podobać. Przyjemnie się patrzy na to, jak walczą o każdą piłkę, a uśmiech cały czas gości na ich twarzach. Dzięki temu są w tabeli, tam gdzie są – komplementuje przeciwników Gladyr.

Nasza drużyna jest wiceliderem tabeli, ale nasi zawodnicy zgodnie przyznają, że w ich grze są jeszcze rezerwy.

Myślę, że mamy taki zespół, który pozwala nam grać w każdym meczu o najwyższą stawkę, na bardzo dobrym poziomie, więc na tym musimy się skupić. Trzeba odbyć te kilka treningów przed najbliższym meczem i myśleć o zwycięstwie – uważa środkowy naszej drużyny.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z meczu w hali w Szopienicach przeprowadzi Polsat Sport.

Skład naszych rywali, drużyny GKS-u Katowice:

Rozgrywający: Ma’a, Nowosielski

Atakujący: Jarosz, Domagała

Przyjmujący: Szymański, Kogut, Rousseaux, Quiroga

Środkowi: Kania, Drzazga, Hain, Lewandowski

Libero: Mariański, Ogórek

Trener: Grzegorz Słaby

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin