Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Ciekawy pojedynek z beniaminkiem z Zawiercia. Trzy punkty na koncie Pomarańczowych [FOTO]

03.02.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Pierwszy punkt w sobotnim meczu zdobył po ataku Damian Boruch. W kolejnej akcji nasz środkowy popisał się asem serwisowym. Sprytna „kiwka” Jasona De Rocco dała Pomarańczowym prowadzenie 7:4. Za moment nasz zespół dołożył kolejnej „oczko”, co skłoniło Emanuele Zaniniego do wzięcia przerwy na żądanie. Wkrótce potem szkoleniowiec drużyny z Zawiercia po raz drugi poprosił o czas dla swojej ekipy, bo Maciej Muzaj popisał się punktowy blokiem i wynik wówczas brzmiał 10:4. Atakujący naszego zespołu był w tej części meczu najjaśniejszym punktem drużyny, raz po raz kończąc swoje akcje ofensywne. Podwójny blok jastrzębian na Łukaszu Kaczorowski oznaczał rezultat 16:5 dla Jastrzębskiego Węgla. Pomarańczowi kontynuowali swoją świetną grę, czego efektem było prowadzenie 20:9. Pierwsze piłki setowe nasz zespół zyskał po akcji, w której Boruch huknął z piłki przechodzącej (24:12). Zawiercianie obronili kilka setboli, ale pomyłka Mariusza Marcyniaka w polu zagrywki oznaczała zwycięstwo naszej drużyny w pierwszej partii do 15.

GALERIE ZDJĘĆ Z BOISKA ORAZ TRYBUN (FOT. ARKADIUSZ KOGUT, MAGDALENA KOWOLIK).

Od początku drugiego seta w składzie gości pojawił się Grzegorz Bociek, który zastąpił Kaczorowskiego. I to z ten zawodnik zaczął sprawiać naszej ekipie największe kłopoty. Gra się wyrównała, a obie drużyny wymierzały sobie regularne ciosy siatkarskie (8:8, 9:9, 10:10). Znakomita gra blokiem Lukasa Kampy pozwoliła Pomarańczowym zyskać dwupunktową przewagę (14:12). Stan seta po 14 wyrównał potężnym serwisem Grzegorz Bociek. Po czasie wziętym przez trenera Ferdinando De Giorgiego Hugo de Leon wybił piłkę po rękach naszych blokujących, co było równoznaczne z zyskaniem prowadzenia przez gości. Sytuacja na korzyść naszej drużyny odwróciła się po asie serwisowym Muzaja (18:17). Po tej akcji trener Zanini wziął przerwę na żądanie, po której jego zespół znów wyrównał. Kapitalna gra Muzaja w ataku pozwoliła gospodarzom raz jeszcze odskoczyć na dwa „oczka” (22:20). Zanini poprosił o jeszcze jeden czas i manewr ten ponownie się opłacił, bo w następnej akcji de Leon zaatakował po bloku w aut. Następnie Bociek dołożył swoje zagrywką i mieliśmy remis po 22. Waleczni goście obronili cztery setbole, potem sami mieli piłkę w górze na skończenie partii, ale ostatecznie to Jastrzębski Węgiel był górą (30:28).

Trzecią partię otworzyła popsuta zagrywka Michała Żuka. W kolejnych akcjach brylowali Salvador Hidalgo Oliva (atak) oraz Muzaj (serwis), co przełożyło się na wynik 3:1. W dalszej części seta gra się wyrównała, ale Pomarańczowym dzięki skuteczności De Rocco udało się zyskać dwupunktowy zapas (6:4). Na szczególne oklaski zasługiwała akcja, w której obaj libero – Jakub Popiwczak oraz Taichiro Koga znakomicie podbijali piłki w obronie. Niestety dla nas, po wideoweryfikacji wygrali ją goście (7:7). Tak jak to miało miejsce w drugiej partii, ten fragment meczu był istną siatkarską bitwą, w której obie strony wyprowadzały celne razy (10:10, 12:12). Na ataki znakomicie grającego Muzaja świetnie odpowiadał David Smith. Po asie serwisowym Boćka nasi rywale po raz pierwszy w tym secie wyszli na prowadzenie 14:13, a niebawem mieli już dwa punkty w zapasie (16:14). Na szczęście nasz zespół nie pozwolił rozpędzić się zawiercianom (18:18). Kiedy Wojciech Sobala „przytrzymał” blokiem Łukasza Swodczyka wynik seta ponownie odwrócił się na naszą korzyść (19:18). Atak Borucha z piłki przechodzącej zwiększył różnicę punktową na korzyść JW do dwóch „oczek” (21:19). Po ataku Żuka w aut było 23:21, ale następnie De Rocco przestrzelił zagrywką. Na szczęście Żuk chwilę potem zrobił to samo, a to oznaczało pierwsze meczbole dla JW. Nasz zespół wykorzystał pierwszą z nadarzających się szans i po bloku Muzaja na De Leonie rozstrzygnął mecz na swoją korzyść w stosunku 3:0.

MVP: Maciej Muzaj.

Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:15, 30:28, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Boruch, Sobala, De Rocco, Hidalgo Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz.

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Kaczorowski, Pająk, Smith, Swodczyk, Żuk, Patak, Koga (libero) oraz de Leon, Popik, Marcyniak, Bociek, Długosz (libero), Zajder.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin