Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Chcesz zostać siatkarzem? Zapraszamy do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla! [WIDEO]

12.08.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W najbliższą sobotę rusza nabór na kolejny rok szkolny do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. To unikatowa kuźnia siatkarskich talentów w skali kraju.

Ponad 40 medali

Jastrzębski Węgiel to klub posiadający wielkie siatkarskie tradycje, bogatą historię znaczoną medalami na szczeblu krajowym i międzynarodowym, ale także ośrodek siatkarski, który mocno inwestuje w młodzież.

Przy wsparciu Partnera Strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. klub od sezonu 2012/2013 z powodzeniem realizuje projekt młodzieżowej siatkówki pod nazwą Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. W ciągu ośmiu lat działalności młodzi adepci Akademii wywalczyli na szczeblu wojewódzkim i krajowym ponad 40 medali!

Bursa na 60 miejsc

Nadrzędnym celem Akademii jest jednak wyszkolenie przyszłych zawodników klubu, reprezentantów Polski i medalistów olimpijskich. Siedzibą Akademii jest historyczny obiekt klubu w jastrzębskiej dzielnicy Szeroka, w którym przed laty seniorzy Jastrzębskiego Węgla sięgali po najwyższe laury w kraju, łącznie z mistrzostwem Polski przywiezionym z Olsztyna. Wyremontowana Hala Sportowa przy ul. Reja 10 posiada bursę na 60 miejsc noclegowych na sezon. Natomiast edukację młodzież z AT pobiera w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego „Jastrzębski Węgiel” w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Kusocińskiego. Na czele kadry pedagogicznej stoi dyrektor Andrzej Pawłowski. Docelowo szkoła ma mieścić się również przy Reja 10.

Stroje jak pierwszy zespół

W bursie jest całodobowe wyżywienie. Adepci otrzymują sprzęt treningowy taki sam jak zawodnicy pierwszego zespołu. Szkoleniem młodzieży zajmuje się wysoko wykwalifikowana kadra trenerska na czele z trenerem-koordynatorem Dariuszem Luksem. W sztabie szkoleniowym Akademii oprócz trenerów są również: fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego oraz statystyk. W Akademii pracuje również psycholog.

Szkolenie w Akademii obecnie odbywa się w sześciu oddziałach: od VII Klasy Szkoły Podstawowej do IV klasy Liceum Ogólnokształcącego. Ponadto, chłopcy z klas IV, V, VI Szkoły Podstawowej objęci się szkoleniem w mini siatkówce w klasach sportowych lub na zajęciach popołudniowych.

Mnóstwo gry

Młodzież z Akademii uczestniczy w rozgrywkach:

– ogólnopolskich (II liga oraz etapy finałowe gier o mistrzostwo Polski w kategoriach: młodzik, kadet, junior),

– wojewódzkich – organizowanych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej (w kategoriach: młodzik, kadet, junior, II Liga Śląska).

W minionym sezonie w Akademii edukację sportową pobierało około 120 chłopców, licząc z mini siatkówką! Ta liczba najlepiej oddaje skalę przedsięwzięcia.

Popiwczak poleca

Akademia Talentów jest trampoliną do PlusLigi. Pierwszym adeptem Akademii, który przebił się do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla był Jakub Popiwczak. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował on w wieku 16 lat, a obecnie jako 24-latek jest już od kilku lat podstawowym libero seniorskiej drużyny. Praktycznie co roku adepci AT dołączają do seniorskiej drużyny Jastrzębskiego Węgla. W minionym sezonie szansę debiutu w Lidze Mistrzów przeciwko Halkbankowi Ankara otrzymał 18-letni akademik Dawid Gruszczyński! Inni znani adepci Akademii JW w klubach PlusLigi to: mistrz świata Bartosz Kwolek, Patryk Niemiec (ostatnio obaj Verva Warszawa Orlen Paliwa), Filip Biegun (ostatnio Cuprum Lubin), Wojciech Siek (ostatnio MKS Ślepsk Malow Suwałki) oraz Radosław Gil (ostatnio BKS Visła Bydgoszcz).

– Zapraszam serdecznie do przybycia do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, do stania się jej członkiem. Myślę, że warto. Można się w niej rozwijać, spełniać swoje marzenia, stawać się lepszym sportowcem, poznać wiele ciekawych osób, współpracować z fantastycznymi trenerami, w gronie świetnych ludzi w klubie. Jest to wielki projekt, w który zaangażowanych jest bardzo dużo osób i dzięki temu projektowi można osiągnąć wspaniałe rzeczy, czego jestem przykładem – zachęca Jakub Popiwczak.

Więcej informacji na temat rekrutacji znajdą Państwo na stronie internetowej Akademii Talentów pod poniższym adresem:

https://bit.ly/3brp8Zf

oraz pod numerem telefonu: 505 080 830.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin