„Chcemy zdobyć brązowy medal”

Opublikowany przez 14 kwietnia, 2017 12:47

Rozmiar czcionki : A- A A+

W najbliższy wtorek 18 kwietnia o godzinie 18:00 nasz zespół rozegra ostatni mecz tego sezonu w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

Po nim Pomarańczowym zostanie do rozegrania jeszcze tylko niedzielny pojedynek w Rzeszowie (godz. 17:30). Dwumecz ten zdecyduje o tym, która z drużyn: Jastrzębski Węgiel czy Asseco Resovia zakończą tegoroczne rozgrywki z brązowymi medalami.

Formuła drugiej rundy play off jest taka sama jak w przypadku meczów półfinałowych, to znaczy zespoły rozegrają dwumecze według następujących zasad: gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. Gospodarzami drugich spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli. Za wygranie meczu 3:0 lub 3:1 drużyny otrzymują 3 punkty meczowe, za wygranie meczu 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a drużyna przegrywająca 1 punkt meczowy. Gdy stan rywalizacji w meczach, po rozegraniu drugiego spotkania wyniesie 1:1, o zwycięstwie w dwumeczu decyduje większa liczba punktów meczowych. Przy równej liczbie punktów meczowych będzie rozgrywany „złoty set” – tzn. set do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

Półfinał zupełnie nie wyszedł naszej ekipie. Oba spotkania zakończyły się wygranymi mistrzów Polski ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 3:0. – Trafiliśmy na wspaniały zespół, który był przygotowany na każdą akcję i skupiony na tym, by osiągnąć swój cel i awansować do finału. A my niestety nie byliśmy w stanie dostosować się do tego poziomu. Zebraliśmy cenną lekcję – uważa Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Czy w takim razie nasza drużyna ma jeszcze energię, by skutecznie przeciwstawić się wicemistrzom Polski, Asseco Resovii Rzeszów? – Jestem absolutnie przekonany o tym, że mamy siły na to, by powalczyć z Resovią. Sezon jest długi, może zawodnicy odczuwają już zmęczenie mentalne, ale nie możemy na to patrzeć. Wrócimy do gry! Zebraliśmy nauczkę z ostatnich dwóch spotkań. Mamy szansę na medal i naprawdę chcemy go zdobyć – podkreśla opiekun Pomarańczowych.

Podobne przekonanie panuje w zespole. – Już możemy powiedzieć, że jest to dla nas wspaniały sezon. Ale wciąż jesteśmy głodni tego, by coś zawiesić na naszych szyjach. Chcemy brązowego medalu i musimy się dobrze przygotować do dwóch ostatnich spotkań w sezonie – zapowiada Jason De Rocco, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

W sezonie zasadniczym dwukrotnie pokonaliśmy rzeszowian 3:1. Pięknie byłoby powtórzyć ten wyczyn w play off!