Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Centralny Akademicki Ośrodek Siatkarski nabiera realnych kształtów!

11.03.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W poniedziałek 7 marca 2022 r. w Raciborzu odbył się I Festiwal Sportu, w którym udział wzięli zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, a w czwartek 10 marca 2022 r. Prezes KS Jastrzębski Węgiel Adam Gorol podpisał z Prezydentem Miasta Racibórz Dariuszem Polowym wieloletnią umowę o współpracy.

Umowa jest następstwem podpisanego 10 grudnia 2021 r. listu intencyjnego o wzajemnej współpracy w ramach pierwszego w Polsce Centralnego Akademickiego Ośrodka Siatkarskiego. Podpisana umowa ma na celu stworzenie jak najlepszych warunków do uprawiania sportu przez uczniów szkół oraz rozwoju męskiej siatkówki w ramach oficjalnych rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Sitkowej i Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Współpraca obejmie również wsparcie merytoryczne trenerów w Raciborzu w zakresie procesu szkolenia dzieci i młodzieży w piłce siatkowej, natomiast Miasto Racibórz zapewni m.in. wykwalifikowaną kadrę i obiekty sportowe dla wszystkich chętnych uczniów chcących spełniać siatkarskie marzenia.

Już wkrótce pojawią się kolejne owoce utworzenia w Jastrzębiu-Zdroju Centralnego Akademickiego Ośrodka Siatkarskiego. Jeszcze w marcu uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego „Jastrzębski Węgiel” będą uczestniczyć w trzech spotkaniach z uczelniami wyższymi, które podjęły współpracę z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla: Politechnika Śląska w Gliwicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin