Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

BKS Visła Bydgoszcz naszym rywalem w ćwierćfinale Pucharu Polski

05.02.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W piątek odbyło się losowanie par 1/4 finału Tauron Pucharu Polski Mężczyzn 2020. W jego wyniku los skojarzył nasz zespół z czołową drużyną pierwszej ligi – BKS-em Visłą Bydgoszcz z Michalem Masnym i Patrykiem Strzeżkiem w składzie.

Pucharowe losowanie przeprowadzone zostało w magazynie siatkarskim #7Strefa w Polsacie Sport. W czołowej ósemce rozgrywek pucharowych znalazło się sześć najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej fazie rundy zasadniczej oraz dwie drużyny TAURON 1. Ligi, które przebrnęły przez wcześniejsze fazy eliminacji.

Są to (wg zajętych miejsc): Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, Aluron CMS Warta Zawiercie, Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów, a także BBTS Bielsko-Biała oraz BKS Visła Bydgoszcz.

Wyżej wymienione cztery pierwsze zespoły PlusLigi zostały rozstawione. Do nich zostały dolosowane dwie drużyny PlusLigi z miejsc 5. i 6. wraz wspomniani pierwszoligowcy.

Jastrzębski Węgiel zmierzy się na tym etapie z BKS-em Visłą Bydgoszcz. Dodatkowego „smaczku” rywalizacji dodaje fakt, iż barw bydgoskiego klubu bronią byli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla: Michal Masny oraz Patryk Strzeżek. Spotkanie to zaplanowano na 17 lutego w Bydgoszczy. Jego zwycięzca zagra w półfinale z lepszym z pary: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk.

W pozostałych parach zmierzą się: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów oraz Aluron CMS Warta Zawiercie z BBTS-em Bielsko-Biała.

Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski z udziałem czterech najlepszych zespołów odbędzie się w dniach 13-14 marca w odnowionej, historycznej hali Hutnika Kraków – Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin