Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Biało-czerwoni z Konarskim w składzie wywalczyli awans na IO

12.08.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W miniony weekend reprezentacja Polski w świetnym stylu wywalczyła prawo gry w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskie w Tokio.

Turniej kwalifikacyjny z udziałem naszej reprezentacji został rozegrany w Gdańsku. Rywalami Polaków byli: Tunezyjczycy, Francuzi oraz Słoweńcy. Po gładkim zwycięstwie z drużyną z Afryki (3:0) w piątek, w sobotę podopieczni trenera Vitala Heynena przystąpili do najważniejszej batalii sezonu. W starciu z jedną najlepszych drużyn świata Francją Polacy rozegrali kapitalne zawody, zdominowali rywali i sięgnęli po wygraną w trzech setach.

Wyniki po dwóch dniach ułożyły się w taki sposób, że biało-czerwonym do wyjazdu na Igrzyska wystarczał jeden set w ostatnim pojedynku ze Słowenią. Niedzielna potyczka z wicemistrzami Europy zaczęła się nie po myśli Polaków, którzy przegrali premierową partię. Na szczęście w drugim secie mistrzowie świata pokazali klasę, wygrali tę część meczu, pieczętując awans na Igrzyska. Nasi siatkarze poszli za ciosem i wygrali też całe spotkanie 3:1. W wywalczeniu przepustki na Igrzyska swój udział miał atakujący Jastrzębskiego Węgla Dawid Konarski.

Drugi z naszych siatkarzy, którzy uczestniczyli w gdańskim turnieju Francuz Julien Lyneel zakończył zmagania na drugim miejscu i będzie musiał walczyć o kwalifikację olimpijską w styczniowym turnieju interkontynentalnym. Podobny los czeka Kanadyjczyka Grahama Vigrassa, którego reprezentacja straciła szansę olimpijską w chińskim Ningbo na rzecz Argentyny.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin