Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Bez straty seta w Turcji. Jastrzębski Węgiel umacnia się na pozycji lidera grupy w LM [FOTO, WIDEO, STATYSTYKI]

29.01.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe Halkbank Ankara 3:0 (18, 18, 15) i z 11 punktami na koncie umocnił się na pozycji lidera grupy C.

Spotkanie w Ankarze rozpoczęło się od walki cios za cios. Dopiero wejście Tomasza Fornala w pole serwisowe dało naszej ekipie głębszy oddech (10:7). Na dystansie seta mocno w ofensywie włączył się Christian Fromm (13:8, 15:9), a Fornal również nie zwalniał tempa prezentując szeroki repertuar zagrań – czy to mocnych uderzeń czy „kiwnięć” (19:12). Pomimo tego, że później nasi rywale dobrze popracowali blokiem, to nasz zespół wyszedł zwycięsko z premierowej partii (25:18).

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ MODLIŃSKI).

Druga część meczu zaczęła się od udanych akcji naszych środkowych – Grahama Vigrassa oraz Jurija Gladyra. Za sprawą kanadyjskiego środkowego i wyróżniającego się od początku meczu Fornala odskoczyliśmy przeciwnikom na trzy „oczka” (9:6), ale gospodarze dzięki skutecznemu Mehmetowi Kantarcioglu doszli nas zespół punktowo. Przemyślane „kiwki” Fornala uspokoiły nieco sytuację, a potem ankarczycy sami się pogrążyli popełniając serię błędów w ataku. I najwięcej na sumieniu miał efektywny wcześniej Kantarcioglu (18:13). Pomarańczowi bez większych kłopotów utrzymali bezpieczną przewagę i pewnie rozstrzygnęli ją na swoją korzyść (25:18).

W trzeciego seta nasza drużyna od razu weszła mocno (5:1). Turcy próbowali odpowiedzieć (5:4), ale sekwencja akcji, w których: Lukas Kampa zablokował Dmitrija Bahova, Michał Szalacha (na placu gry od początku III seta) popisał się blokiem, a koncertowo grający Fromm dołożył asa, złożyły się na wynik 10:5. Nasza ekipa śmiało kroczyła po wygraną w secie (13:8, 17:8). Przy stanie 18:10 trener Slobodan Kovać wpuścił na plac gry zmienników: Jakuba Buckiego, Arturo Iglesiasa, Pawła Ruska oraz Dominika Depowskiego. Ostatni z wymienionych z miejsca popisał się asem serwisowym! Jastrzębski Węgiel zupełnie zdominował turecki zespół i po akcji bohatera z Kazania, Buckiego, zamknął spotkanie w trzech setach.

MVP: Christian Fromm.

Halkbank Ankara – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25, 15:25)

Halkbank Ankara: Capkinoglu, Gunes, Seganov, Kantarcioglu, Bahov, Bayram, Done (libero) oraz Yesilbudak (libero), Ergun, Cam

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Vigrass, Gladyr, Fromm, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Iglesias, Szalacha, Depowski, Rusek (libero)

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin