Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Benjamin Toniutti zostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu!

19.03.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz Klub przedłużył kontrakt z Benjamin Toniutti. Umowa z francuskim rozgrywającym będzie obowiązywać również na sezon 2023/2024.

Powód takiej decyzji jest bardzo prosty. Jastrzębski Węgiel to jeden z najlepszych klubów, który na celu ma zdobywanie najważniejszych trofeów. Sezon 2023/2024 będzie bardzo ważny, bo jest to rok, w którym odbywają się również Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. To jest dla mnie istotne, żeby sezon poprzedzający taką imprezę rozegrać w dobrym Klubie, który chce zawsze wygrywać. To dodatkowy czynnik, który z pewnością pomoże mi być w najlepszej możliwej formie na olimpiadę. Dlatego była to dla mnie prosta decyzja, że zostaję w Jastrzębskim Węglu – mówi Ben Toniutti.

Zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla jest od sezonu 2021/2022. Z naszym klubem wywalczył wicemistrzostwo Polski oraz dwa razy triumfował w Superpucharze Polski (2021, 2022). Jest kapitanem naszej drużyny.

– Czuję się tutaj dobrze. To jest profesjonalny klub, publiczność jest niesamowita. Na każdym naszym meczu trybuny wypełnione są w osiemdziesięciu do stu procent. To naprawdę fajne uczucie grać spotkania w takiej atmosferze. Poza tym świetna drużyna, z którą zdobyłem dwa Superpuchary Polski i mam nadzieję na dalsze trofea. W zeszłym roku doszliśmy do półfinału Ligi Mistrzów i mam nadzieję, że w tym roku zajdziemy jeszcze dalej. Oczywiście liczę także na miejsce na podium w rozgrywkach PlusLigi – podkreśla rozgrywający naszego zespołu.

Toniutti to wielokrotny reprezentant swojego kraju, kapitan kadry narodowej Francji. Z ekipą Trójkolorowych wywalczył m.in. mistrzostwo Europy (2015), dwa razy wygrał Ligę Światową (2015, 2017), zdobywał też medale Ligi Narodów – w 2022 roku złoty i w 2021 – brązowy. W 2020 roku sięgnął wraz z kadrą Francji po złoto Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Tokio.

Od lat należy do najlepszych graczy na swojej pozycji. Jest gwiazdą PlusLigi, ale i brylował w wielu imprezach rangi światowej. Potwierdzają to liczne wyróżnienia indywidualne, takie jak: Najlepszy rozgrywający Pucharu Polski (2016, 2019), Najlepszy rozgrywający w finale o Mistrzostwo Polski (2016), Najlepszy rozgrywający Ligi Światowej i Ligi Narodów (2015, 2017, 2018), Najlepszy rozgrywający turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich (2016), Najlepszy rozgrywający Mistrzostw Europy (2019), Rozgrywający Dekady według CEV (2020).

– Ben Toniutti to czołowa postać naszej drużyny, ale również całej ligi, jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie. Takie osobowości jak Ben są potrzebne PlusLidze. Ilu aktualnych mistrzów olimpijskich grało w klubach PlusLigi na przestrzeni lat? Niewielu. Dlatego trzeba robić wszystko, by zatrzymywać tego formatu graczy na dłużej. On czuje się u nas w klubie dobrze, dla nas również jest bardzo ważnym ogniwem zespołu. Po obu stronach była wola i chęć kontynuacji współpracy, z czego bardzo się cieszę – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Benjamin Toniutti

Ur. 30 października 1989r. w Miluzie

Wzrost: 183 cm

Waga: 72 kg

Zasięg ataku: 333 cm

Zasięg w bloku: 320 cm

Przebieg kariery: Arago de Sète, Robur Rawenna, Zenit Kazań, VfB Friedrichshafen, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jastrzębski Węgiel (@klubjw)

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin