Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Benjamin Toniutti zostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu!

16.04.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz Klub przedłużył kontrakt z Benjaminem Toniuttim. Umowa z francuskim rozgrywającym będzie obowiązywać również na sezon 2024/2025.

– Z pewnością, kiedy Klub pragnie Cię zatrzymać na kolejny rok, to według mnie oznacza to coś ważnego dla Klubu. Kiedy czujesz to, że komuś na Tobie zależy na kontynuacji współpracy, to ma to swoją wymowę. Było dla mnie ważne, że Klub zwrócił się do mnie z zapytaniem, czy zostałbym na kolejny rok. Poza tym, sam chciałem zostać w Jastrzębskim Węglu. To jest topowy klub w Polsce, Europie i na świecie. Ważnym krokiem było też to, że zaczęto przedłużać umowy z topowymi zawodnikami, jak Tomasz Fornal i Norbert Huber. Więc zachowujemy trzon tego zespołu. Uważam, że nadal mamy wszystko, by wspólnie napisać historię tego Klubu. Czuję się w Polsce dobrze, komfortowo. Organizacja tutaj jest na najwyższym poziomie i wciąż jestem głodny zwycięstw, trofeów, tworzenia historii tego Klubu. Dlatego właśnie zdecydowałem się kontynuować swoją przygodę z Jastrzębskim Węglem – podkreśla kapitan naszej drużyny.

Francuski rozgrywający jest zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla od sezonu 2021/2022. Z naszym klubem wywalczył mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo kraju, dwa razy triumfował w Superpucharze Polski, a w maju tego roku pod raz drugi z rzędu będzie miał możliwość występu z naszym Klubem w finale Ligi Mistrzów.

– Przed nami dwa wielkie wydarzenia. Play off PlusLigi, w której rozgrywamy dobry sezon. Mam nadzieję, że wygramy PlusLigę, ale zdaję sobie sprawę, że nie będzie to proste, bo nie tylko my mamy takie marzenie. Oprócz tego mamy jeszcze ten Superfinał Ligi Mistrzów. W zeszłym roku przegraliśmy w wielkim finale i wówczas powiedziałem, że stawiam sobie za cel próbę wygrania Ligi Mistrzów z dwoma różnymi klubami. W tamtej edycji mieliśmy okazję to zrobić, ale nie udało się. Mam nadzieję, że dokonamy tego teraz. Będzie to trudne i ciężkie, ale damy z siebie wszystko co najlepsze, by wywalczyć coś w tym sezonie. A co do przyszłego sezonu, to baza drużyny będzie niezmieniona, rywale z topu również będą mocni, ale zawsze trzeba wychodzić z nastawieniem, że chce się zagrać dobry sezon, wystąpić we wszystkich możliwych finałach i spróbować sięgnąć po trofea ­– mówi Francuz.

Benjamin od lat należy do najlepszych graczy na swojej pozycji. Jest gwiazdą PlusLigi, ale błyszczał także w wielu imprezach rangi światowej. Potwierdzają to liczne wyróżnienia indywidualne, takie jak: Najlepszy rozgrywający Pucharu Polski (2016, 2019), Najlepszy rozgrywający w finale o Mistrzostwo Polski (2016), Najlepszy rozgrywający Ligi Światowej i Ligi Narodów (2015, 2017, 2018), Najlepszy rozgrywający turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich (2016), Najlepszy rozgrywający Mistrzostw Europy (2019), Rozgrywający Dekady według CEV (2020).

– Ben Toniutti to synonim sukcesów Jastrzębskiego Węgla z ostatnich lat. Wraz z jego transferem do naszego Klubu umocniliśmy się w ścisłym topie zespołów PlusLigi, a także dołączyliśmy do czołówki europejskiej. Nie ma w tym przypadku, gdyż Ben to klasa światowa na swojej pozycji. Po mistrzowsku  kieruje grą naszego zespołu i świetnie spełnia się w roli kapitana tej drużyny. Kiedy podpisywaliśmy pierwszy kontrakt, obowiązywał on na dwa lata z dwiema opcjami rocznych przedłużeń. Cieszę się, że ta w sumie czteroletnia umowa zostanie wypełniona w stu procentach, a kto wie, może w przyszłości znajdzie jeszcze swoje kolejne odsłony – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin