Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Bartosz Cedzyński dołącza do Jastrzębskiego Węgla

29.01.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Informujemy, że nasz Klub podpisał kontrakt z 31-letnim środkowym bloku Bartoszem Cedzyńskim.

Pozyskanie nowego zawodnika na pozycję środkowego bloku jest spowodowane problemami zdrowotnymi Dawida Dryi, który 24 stycznia przeszedł zabieg kręgosłupa. Powrót do pełnej sprawności w jego przypadku może potrwać około trzech miesięcy, jest zatem wielce prawdopodobne, że Dryja może już nie być w stanie pomóc zespołowi w bieżącym sezonie.

Dziękuję zarządowi klubu z Bielska-Białej za przychylność i umożliwienie przejścia Bartoszowi Cedzyńskiemu z BBTS-u do Jastrzębskiego Węgla, natomiast zawodnikowi za chęć i gotowość do podjęcia wyzwania związanego z występami w naszym Klubie. Przy tak dużej intensywności gry, jaka  czeka naszą drużynę, nie mogliśmy pozwolić sobie na pozostanie tylko z trzema zdrowymi środkowymi w składzie. Mam nadzieję, że finalnie ta decyzja będzie korzystna zarówno dla nas, jak i dla naszego nowego zawodnika – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Bartosz Cedzyński pochodzi z Łodzi. Jest wychowankiem miejscowej Wifamy, z której trafił do młodzieżowych zespołów Skry Bełchatów. Ma za sobą nawet debiut w barwach PGE Skry w sezonie 2010/2011. Łącznie w PlusLidze spędził sześć sezonów, rozgrywając 47 spotkań i zdobywając w nich 265 punktów. W najwyższej klasie rozgrywkowej reprezentował jeszcze barwy Espadonu Szczecin oraz BBTS Bielsko-Biała. W swoim siatkarskim CV ma także występy za granicą – w czeskim klubie z Kladna.

Co stoi u podstaw takiej decyzji ze strony zawodnika?

Telefon z Jastrzębskiego Węgla! – odpowiada z uśmiechem Bartosz. – Takich propozycji się nie odrzuca. Na szczęście klub z Bielska udostępnił mi taką możliwość – podkreśla nowy środkowy Jastrzębskiego Węgla.

I dodaje: – Chciałbym wpasować się w drużynę. Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu. I pomóc w treningach na tyle, na ile będę mógł. Wierzę w to, że wszystko się ułoży i pójdzie w dobrym kierunku.

Bartosz, witamy w Klubie!

 

Bartosz Cedzyński

Ur. 20 grudnia 1990

Wzrost: 211 cm

Waga: 94 kg

Zasięg w ataku: 360 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Kluby: Wifama Łódź, Skra Bełchatów (Młoda Liga), PGE Skra Bełchatów, LKS Czarni Rząśnia, Espadon Szczecin, Kladno volejbal.cz. (Czechy), BBTS Bielsko-Biała.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin