Bartosz Bielenda opuszcza Jastrzębski Węgiel. Dziękujemy za wszystko!

18.10.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Kończy się okres przygotowawczy do nowego sezonu, a to oznacza, że końca dobiegła także współpraca naszego Klubu z trenerem przygotowania motorycznego Bartoszem Bielendą. Pochodzący z Oławy specjalista w zakresie przygotowania fizycznego pełnił tę funkcję w klubie pod nieobecność Argentyńczyka Federico Baroniego, który był zaangażowany w obowiązki reprezentacyjne.

– Dla mnie było to ogromne wyróżnienie. Wysiłek, który wkładam w naukę, pogłębianie mojego doświadczenia, teraz zaprocentował. Kiedy dzwoni do Ciebie taki klub jak Jastrzębski Węgiel i składa propozycję przeprowadzenia okresu przygotowawczego, który dla trenera motorycznego jest tak naprawdę najważniejszy, to jest to taki radosny grom z jasnego nieba. Bardzo się z tego ucieszyłem – mówi Bartosz, który pracował z naszą drużyną przez dziewięć tygodni.

– Mam nadzieję, że ten okres przebiegł pozytywnie. Ja jestem bardzo szczęśliwy, będąc częścią tego zespołu. Niesamowite doświadczenie. Odnalazłem się tutaj rewelacyjnie. Doceniam wszystkich ludzi, którzy są w klubie, cały sztab oraz zawodników, którzy solidnie pracowali. Ja kocham tę robotę i była to dla mnie czysta przyjemność – dodaje.

Pochodzący z Oławy 30-latek mieszka w podwrocławskich Kotowicach i jest absolwentem fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. Jak sam mówi, w swej zawodowej drodze postawił jednak na przygotowanie motoryczne, a nie na fizjoterapię. Na początku przez trzy lata uczył się fachu w ZAKSIE Strzelce Opolskie, później kolejne trzy lata jako samodzielny trener przygotowania pracował w Cuprum Lubin. Ponadto, ma w CV pracę w kadrze Polski U-22, a ostatnio w reprezentacji Słowacji.

– Jestem naprawdę wdzięczny Bartoszowi. To niesamowity profesjonalista, a co jeszcze ważniejsze, fantastyczny człowiek. Bez niego ciężko byłoby przeprowadzić okres przygotowawczy. Wykonał tutaj super pracę – podkreśla Federico Baroni, argentyński trener przygotowania motorycznego w Jastrzębskim Węglu, który w lecie wraz z trenerem Marcelo Mendezem był zaangażowany w obowiązki reprezentacyjne.

– Chcę podziękować Bartkowi, który ciężko pracował z zespołem pod naszą nieobecność. Bardzo nam pomógł w czasie kiedy byliśmy na kadrze. Jest wspaniałą osobą i takim samym trenerem przygotowania motorycznego – dodaje Marcelo Mendez, trener naszego zespołu.

Bartosz, dziękujemy za wszystko!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin