Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Australijczycy zakończyli zgrupowanie w Jastrzębiu-Zdroju. „To był świetny miesiąc”

31.05.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W środę 31 maja zakończyło się zgrupowanie reprezentacji Australii w Jastrzębiu-Zdroju. Organizatorem obozu przygotowawczego siatkarskiej kadry „Kangurów” był Jastrzębski Węgiel.

Prowadzona przez szkoleniowca JW Marka Lebedewa reprezentacja jego kraju przebywała na Śląsku od 8 maja.

W tym czasie Australijczycy rozegrali w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej dwa mecze międzypaństwowe – z Iranem (2:3) oraz Kanadą (1:4). Oba spotkania cieszyły się całkiem sporym zainteresowaniem. Oprócz tego goście z Antypodów zmierzyli się w Karlovych Varach z Czechami (0:5) oraz w Spale z reprezentacją Polski (0:5).

W trakcie zgrupowania w Jastrzębiu-Zdroju pojawiło się wielu znamienitych gości ze świata siatkarskiego w osobach trenerów i zawodników. Mark Lebedew chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami z m.in. Andreą Anastasim, Stefanem Hubnerem czy Michalem Masnym.

W liczącym 10 osób sztabie szkoleniowym Australii znaleźli się także członkowie sztabu szkoleniowego Jastrzębskiego Węgla: Luke Reynolds jako asystent I trenera, scoutman Bogdan Szczebak, fizjoterapeuta Paweł Baryła oraz Leszek Dejewski jako asystent trenera. Reynolds w międzyczasie objął stanowisko pierwszego trenera mistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys i rozstał się z Jastrzębskim Węglem.

26 maja do Jastrzębia-Zdroju zawitała reprezentacja Kanady, która przybywała na Śląsku przez pięć dni. O ile bazę hotelową Australijczyków stanowił Hotel Dąbrówka, tak trener Stephane Antiga dokonując wyboru bazy noclegowej, postawił na Pałac Borynia. – Jest super. Mamy zapewnione świetne warunki hotelowe, jest hala do dyspozycji, są kibice. Jestem zadowolony, że tutaj przyjechaliśmy – podkreślał były selekcjoner biało-czerwonych, Antiga.

Mark Lebedew nie miał najmniejszych wątpliwości, że wybór Jastrzębia-Zdroju na miejsce zgrupowania kadry Australii był pod każdym względem trafiony. – Obóz był wspaniały. Organizacja ze strony gospodarza, czyli naszego Klubu, jak i ze strony miasta była niesamowita. Wykonaliśmy wiele pracy, mieliśmy możliwość spędzenia wspólnie czasu. To był świetny miesiąc. Jak świetny, zobaczymy w ciągu najbliższy tygodniu, kiedy rozpoczniemy grę o stawkę – uśmiecha się Australijczyk.

– Wszyscy moi zawodnicy chwalili przygotowania w Polsce. Mając takie udogodnienia, taką halę i sprzęt, jak tutaj w Jastrzębiu, łatwo było realizować nasz plan – dodał nasz szkoleniowiec. Mark Lebedew osobiście podziękował pracownikom naszego Klubu, polskim członkom swojego sztabu (w zagranicznych wojażach weźmie udział tylko Bogdan Szczebak), jak również pracownikom MOSiR-u.

Australijska ekipa pożegnała się we wtorek z obsługą Hotelu Dąbrówka podczas wspólnej kolacji. W środę „Kangury” wyjechały na Słowację.

Zespół narodowy Australii weźmie udział w rozgrywkach Ligi Światowej (turnieje w Popradzie na Słowacji, w fińskich Helsinkach oraz chińskim Kunshan), lipcowe kwalifikacje w Australii do Mistrzostw Świata w 2018 oraz Mistrzostwa Azji w 2017 w Indonezji.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin