Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Anton Brehme środkowym Jastrzębskiego Węgla!

19.06.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z przyjemnością informujemy, że nowym środkowym naszego Klubu został niemiecki zawodnik Anton Brehme.

– Jestem podekscytowany tym, że będę dla Was grał w przyszłym sezonie. Głównym powodem, dla którego zagram w Jastrzębskim Węglu, było to, że jest to klub z tradycjami w Polsce i z sukcesami na arenie krajowej. Ekscytuję się tym, że do Was dołączę i mam nadzieję, że będziemy kontynuować naszą drogę – mówi nowy środkowy naszej drużyny.

Niespełna 25-letni gracz w ostatnim sezonie występował we włoskiej Serie A w utytułowanym klubie Modena Volley. Pochodzi z Lipska, z którego w wieku 16 lat wyjechał do stolicy Niemiec, by grać w siatkówkę. Pierwsze poważne kroki stawiał w VCO Berlin (debiut w Bundeslidze), w którym spędził trzy lat, a stamtąd dostał się do 14-krotnego mistrza Niemiec, Berlin Recycling Volleys. Po roku zdecydował się na przejście do SVG Lüneburg. W klubie z Dolnej Saksonii wytrwał rok, by powrócić na dobre do Berlina. Tym razem w trakcie trzyletniego pobytu w klubie z Berlina trzy raz sięgnął po Mistrzostwo Niemiec i po trzy Superpuchary Niemiec oraz jeden krajowy Puchar.

Ma za sobą występy na arenie międzynarodowej. Z BR Volley uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów, natomiast z kadrą narodową Niemiec w Mistrzostwach Europy. W zeszłym roku podczas turnieju kwalifikacyjnego w Brazylii wywalczył ze swoją reprezentacją awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu i póki co to osiągnięcie uznaje za swoje największe dokonanie w dotychczasowej karierze.

Jak sam przyznaje, ma spore oczekiwania związane z występami w naszym Klubie.

– Oczekiwania mam duże, ponieważ szczerze powiedziawszy od dłuższego czasu śledzę klub w social mediach. Za każdym razem gracie niesamowity sezon i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować. Dla mnie jako młodego zawodnika jest to miłe móc trafić do tego typu drużyny. Czuję trochę presję związaną z występami, będzie sporo grania, ale to dla mnie dobry krok. Mam nadzieję, że to będzie dobry i pełen sukcesów sezon. Liczę na dobrą współpracę na boisku, ale także z kibicami i myślę, że wspólnie stworzymy świetną atmosferę – mówi Brehme.

– Formacja środkowych bloku w naszym zespole na przyszły sezon została odmłodzona. Cieszę się, że przedstawiciele tej młodszej generacji, a wśród nich nasz nowy nabytek Anton Brehme, mają już doświadczenie gry w poważnych klubach i silnych ligach, co sprawia, że ta zmiana pokoleniowa na pozycji może przebiec płynnie i bez szwanku w odniesieniu do wartości sportowej zespołu ­­– ocenia Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Anton Brehme

Pozycja: Środkowy

Data urodzenia i miejsce: 10.08.1999r., Lipsk (Niemcy)

Wzrost: 206 cm

Waga: 86 kg

Zasięg w ataku: 364 cm

Zasięg w bloku: 345 cm

Przebieg kariery: VCO Berlin, Berlin Recycling Volleys, SVG Lüneburg, Berlin Recycling Volleys (GER), Modena Volley (ITA).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin