Andrea Gardini zostaje w Jastrzębskim Węglu na kolejny sezon!

22.04.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z trenerem Andreą Gardinim. Umowa będzie obowiązywać na sezon 2021/2022 z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon.

56-letni Włoch objął drużynę Jastrzębskiego Węgla po zdymisjonowanym Luke’u Reynoldsie pod koniec stycznia tego roku. Zadebiutował zwycięskim meczem wyjazdowym z GKS-em Katowice, a po niespełna trzech miesiącach był już mistrzem Polski, pokonując w finale Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle!

– Jeśli trener przejmuje zespół pod koniec fazy zasadniczej i w fazie play off wygrywa z każdym rywalem w dwóch spotkaniach, a następnie staje naprzeciw faworyzowanej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i w obu meczach przeciwko niej dowodzona przez niego drużyna przegrywa pierwszego seta, a mimo tego wychodzi z tych pojedynków zwycięsko, to nie mam żadnych wątpliwości, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

– Zdecydowałem się na pozostanie w Jastrzębskim Węglu, gdyż uważam, iż jest to jeden z najlepszych klubów w Europie i mamy szansę kontynuować w nim tę niesamowitą pracę także w przyszłości. To będzie zarówno dla mnie, jak i dla całego klubu wspaniałe wyzwanie móc walczyć o najwyższe cele w PlusLidze oraz Lidze Mistrzów. Jako mistrz Polski z Jastrzębskim Węglem czuję się doskonale. Zakończenie minionych rozgrywek było czymś niesamowitym, co pozostanie w mojej pamięci na zawsze – mówi trener Andrea Gardini.

Sylwetka trenera Gardiniego
Andrea Gardini to wielokrotny reprezentant Włoch. W barwach narodowych Italii zanotował 418 występów. W swojej zawodowej karierze Gardini siedmiokrotnie sięgał po tytuły mistrza kraju (jako zawodnik Messaggero Rawenna, Sisley Volley, Piaggio Roma, Daytona Modena), trzykrotnie został mistrzem świata (1990, 1994, 1998), cztery razy stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy. Dwa razy był także medalistą olimpijskim. W Atlancie (1996) wywalczył z kadrą narodową srebro, natomiast w Sydney (2000) – brąz igrzysk olimpijskich. Nie jest to jednak koniec długiej listy sukcesów Gardiniego, który jako zawodnik wielokrotnie triumfował również w Lidze Światowej oraz Pucharze Świata.

Sukcesy i dokonania Andrei Gardiniego zostały docenione. Trener Jastrzębskiego Węgla jest członkiem amerykańskiej galerii sław siatkarskich – Volleyball Hall of Fame. Ponadto, w 2000 roku został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Włoskiej.

Po zakończeniu siatkarskiej kariery Andrea Gardini pełnił w Modenie rolę dyrektora sportowego. W 2011 roku wrócił na siatkarskie parkiety, tym razem już w roli szkoleniowca. W latach 2011-2013 został asystentem trenera Andrei Anastasiego w reprezentacji Polski. Pracując w sztabie trenerskim biało-czerwonych wywalczył: złoty medal Ligi Światowej, srebro Pucharu Świata, brązowy medal Mistrzostw Europy oraz brąz Ligi Światowej.

Przed pracą w Jastrzębskim Węglu w PlusLidze prowadził Indykpol AZS Olsztyn, a następnie w ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W klubie z Opolszczyzny zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski, jak również awansował do Final Four Ligi Mistrzów. W swoim trenerskim CV ma także pracę we włoskim klubie Gas Sales Piacenza.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin