Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Akademia Talentów wróciła do Jastrzębia-Zdroju. „Gdyby nie JSW, nie byłoby nas w tym miejscu” [FOTO, WIDEO]

09.09.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W niedzielę w Hali Sportowej w Szerokiej uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny w Niepublicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego pod patronatem Jastrzębskiego Węgla.

Po czterech latach przerwy Akademia Talentów wraca z Żor do Jastrzębia-Zdroju. W Hali Sportowej przy ul. Reja będzie mieścić się baza treningowa oraz bursa dla akademików, a docelowo również szkoła.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ KOGUT).

W niedzielnym wydarzeniu wzięli udział: uczniowie, ich rodzice i opiekunowie, trenerzy i przedstawiciele sztabu szkoleniowego, a także władze naszego Klubu i goście specjalni.

– Cieszę się, że inauguracja roku szkolnego ma miejsce w naszym mieście, w Jastrzębiu-Zdroju, w miejscu, z którym wiąże się wspaniała historia jastrzębskiej siatkówki – mówił gospodarz spotkania Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Szef zarządu Jastrzębskiego Węgla podkreślił rolę Partnera Strategicznego Klubu – Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w istnieniu i funkcjonowaniu Akademii. – Wspólnie z naszym Partnerem Strategicznym jesteśmy przekonani do tej misji. Do tego by, szkolić młodzież, realizować to przedsięwzięcie. Pragnę podziękować naszemu Partnerowi Strategicznemu, bo gdyby nie JSW i jej zarząd, nie bylibyśmy w tym miejscu – mówił sternik naszego Klubu.

Oczarowania tą ideą nie krył Roberto Santilli, trener pierwszej drużyny. – Jestem pod wrażeniem tego, jak zorganizowana jest Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. W tutejszej Akademii zostały stworzone doskonałe warunki do trenowania i edukacji – uważa Włoch.

Przed powrotem Akademii Talentów do Jastrzębia-Zdroju poczynione zostały inwestycje modernizacyjne związane z przebudową hotelu dla młodzieży. Rok szkolny 2019/2020 dzieci i młodzież z AT spędzą w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Kusocińskiego.

– Szkoła Mistrzostwa Sportowego to nowa rzeczywistość dla wszystkich z nas. Będzie to szkoła, która też będzie kładła duży nacisk na edukację, nie tylko na sport. Chcemy, żeby równolegle ze sportem „szedł” wysoki poziom edukacji. Mamy profesjonalną kadrę pedagogiczną, a zajęcia będą dostosowane do trybu życia akademików, do ich treningów – mówiła Elżbieta Dziech-Siekierska, dyrektor SMS Jastrzębskiego Węgla.

W trakcie spotkania odbyła się również prezentacja z udziałem niezłomnego sportowca Sławomira Jędrzejko. Bielszczanin w wieku 25 lat uległ wypadkowi na nartach, w którym uszkodził rdzeń kręgowy i trafił na wózek inwalidzki. Dzięki swojej determinacji wrócił jednak do czynnego uprawiania sportu. – To sport ukształtował mój charakter i pozwolił mi tak szybko podnieść się po wypadku i zapomnieć o tym, co było złe – podkreślał Jędrzejko.

Najbardziej sztandarowa postać, która wywodzi się z Akademii Talentów, a dziś jest zawodnikiem pierwszego zespołu to Jakub Popiwczak. 23-letni libero rozpocznie w październiku swój ósmy z rzędu sezon w PlusLidze w barwach JW. – Zazdroszczę tym młodym chłopakom, że mogą w takim miejscu zaczynać swoją przygodę z siatkówką, bo mają jeszcze lepsze warunki, niż my mieliśmy. Akademia idzie do przodu. To jest super start dla nich wszystkich – uważa reprezentant Polski i brązowy medalista tegorocznej Ligi Narodów.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin