Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Akademia Talentów będzie trenować i grać w nowej hali!

19.12.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W poniedziałek oficjalnie oddano do użytku nową halę przy Zespole Szkół Nr 3 w Żorach na Os. Gen. Władysława Sikorskiego.

Na otwarciu hali pojawili się włodarze miasta Żory, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele naszego Klubu w osobach prezesa zarządu Adama Gorola oraz dyrektora Akademii Talentów Arkadiusz Żydka.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał prezydent Żor Waldemar Socha wraz z Krystyną Ostrowską, dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Żorach.– Mamy powody do radości i do dumy. Baza sportowa w Żorach rozwija się dynamicznie. Będzie ona służyć uczniom i mieszkańcom naszego miasta. Hala jest imponująca – podkreślał prezydent Socha.

Nowy obiekt sportowy powstał w ciągu roku. Na płycie znalazło się miejsce dla dwóch pełnowymiarowych boisk do siatkówki. W obiekcie tym swoje mecze rozgrywać będzie także młodzież z żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Mowa o rozgrywkach: Młodej Ligi, II ligi, a także w kategorii juniorów, kadetów oraz młodzików.

– Oczywiście bardzo się cieszymy, że będziemy trenować i grać mecze w tak okazałym obiekcie, który w pełni nas zadowala – nie ukrywał radości Andrzej Malczewski, dyrektor bursy i jeden z trenerów żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Po części oficjalnej odbył się mecz towarzyski pomiędzy zespołem złożonym z naszych akademików, a reprezentacją Białorusi z rocznika 2001. Młodzi Białorusini przebywają obecnie na zgrupowaniu w Gliwicach i korzystając z okazji rozegrają z naszą młodzieżą dwa sparingi (dzisiaj oraz jutro).

Zespoły wystąpiły w następujących składach:

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel: Chudziak, Gierżot, Janicki, Malczewski, Wojciechowski, Cichosz, Szymczak, Brzenk, Gruszczyński, Wierciński, Wieczorek, Walczak, Rakowski, Krysiewicz, Roque de Oliveira.

Białoruś (rocznik 2001): Koralew, Dylewski, Balyka, Piatrewicz, Siergenia, Fralenkow, Bogatko, Suszinski, Grecki, Matsziewicz, Trecykow, Szienok, Maslowski.

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel – Białoruś (rocznik 2001) 2:3 (23:25, 23:25, 25:23, 21:25, 15:10)*

*Po czterech setach rozegrana została dodatkowa partia do 15, którą wygrali nasi akademicy.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin