Adrian Markiewicz dołącza do Jastrzębskiego Węgla!

25.07.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z przyjemnością informujemy, że nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Adrian Markiewicz. Mierzący 213 cm wzrostu 21-letni środkowy przechodzi do naszego Klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Bardzo się ucieszyłem z propozycji Jastrzębskiego Węgla, bo jest to oferta z gatunku tych „nie do odrzucenia”. Chcę się rozwijać w szerokim tego słowa znaczeniu – zarówno jako siatkarz, ale też jako człowiek. Liczę na to, że będzie mi dane czerpać sporo doświadczenia od starszych kolegów – mówi Adrian Markiewicz.

https://www.youtube.com/watch?v=ICVWp3rxDt4

Pochodzący z Buczkowic w powiecie bielskim zawodnik miniony sezon spędził w Tauron 1. Lidze, reprezentując barwy Lechii Tomaszów Mazowiecki. Łącznie wystąpił w 29 spotkaniach, zdobywając w nich 179 punktów. Największą liczbę punktów w jednym meczu osiągnął przeciwko ekipom: Exact Systems Norwid Częstochowa oraz BAS Białystok (po 13).

Swoją przygodę z siatkówką zaczynał w juniorskich zespołach BBTS-u Bielsko-Biała, skąd trafił na trzy lata do SMS PZPS Spała. Formalnie jest zawodnikiem Aluron CMC Warty Zawiercie, skąd był wypożyczany do klubów zaplecza PlusLigi – najpierw z Siedlec, a ostatnio z Tomaszowa Mazowieckiego. Na uwagę zasługują świetne warunki fizyczne, jakimi dysponuje Adrian. Nowy środkowy Jastrzębskiego Węgla mierzy 213 cm!

Adrian Markiewicz ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W zeszłym roku podczas rozgrywanych w Tarnowie Mistrzostw Europy U-22 sięgnął wraz z kadrą narodową po brązowe medale tej imprezy.

Witamy w Jastrzębskim Węglu, Adrian!

 

Adrian Markiewicz

Miejsce i data urodzenia: 12.04.2002r., Bielsko-Biała

Pozycja: Środkowy

Wzrost: 213 cm

Waga: 108 kg

Zasięg w ataku: 357 cm

Zasięg w bloku: 337 cm

Kluby: BBTS Bielsko-Biała, SMS PZPS Spała, Aluron CMC Warta Zawiercie, PSG KPS Siedlce, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin