Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Kolejna wygrana w lidze za trzy punkty

20.03.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W meczu 24. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał 3:1 Cuprum Lubin.

Nasz zespół przystąpił do tego starcia z Stephenem Boyerem w wyjściowym składzie. Chociaż to lubinianie rozpoczęli pierwszą partię od mocnego uderzenia, bo od asa serwisowego Wojciecha Ferensa, nasz zespół niedługo później zdołał wyjść na prowadzenie dzięki zagrywce Boyera. Francuski atakujący rozpoczął od punktowego ataku, by następnie posłać na stronę rywali dwie punktowe zagrywki (5:2). Po wybronieniu ataku Tomasza Fornala i skonstruowaniu skutecznej kontry, rywale zdołali zbliżyć się do nas na jeden punkt (6:5). Przy zagrywce naszego kapitana, Benjamina Toniuttiego, uruchomiliśmy dwukrotnie nasz blok, ponownie wychodząc na wyższe prowadzenie (10:6) i zmuszając tym samym trenera Cuprum Lubin do wzięcia pierwszej przerwy w meczu. Jastrzębianie starali się utrzymać tę kilkupunktową przewagę, jednak po zablokowaniu Tomasza Fornala przy niewygodnej zagrywce wchodzącego na boisko Kamila Maruszczyka, a następnie wyblokowaniu ataku Boyera i skonstruowaniu skutecznej kontry, doszło do wyrównania wyniku (16:16). Utrzymując swój poziom, Cuprum Lubin wyszedł na prowadzenie (17:19), jednak po czasie wziętym przez naszego szkoleniowca, Andreę Gardiniego, nasz zespół zdołał doprowadzić do wyrównania wyniku. Skuteczne ataki Boyera i blok na Grzegorzu Boćku doprowadziły do punktu setowego na naszą korzyść (24:21), który wykorzystał Tomasz Fornal, atakując z drugiej linii.

GALERIE ZDJĘĆ (FOT. MAGDALENA KOWOLIK, ARKADIUSZ KOGUT).

1/ MECZ

2/ KIBICE

Drugi set to seria złej gry naszego zespołu, z której skutecznie korzystali oponenci. Od samego początku funkcjonował blok, dzięki któremu lubinianom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie (0:3). Następnie stopniowo ta przewaga rosła, chociaż parokrotnie udawało nam się ją zmniejszać chociażby do dwóch punktów (9:11), jednak zaraz po tym rywale odskakiwali na kolejne punkty. Nie potrafiliśmy zatrzymać pierwszej akcji, szczególnie gdy w polu serwisowym znajdował się Masahiro Sekita. Po bloku na naszym przyjmującym (14:19), Andrea Gardini poprosił o czas. Niestety nie powstrzymało to Cuprum Lubin przed zdobywaniem kolejnych punktów. Seta zakończył atak Grzegorza Boćka, mimo trudnej zagrywki Trevora Clevenor, który wcześniej posłał „asa”.

Trzecią partię rozpoczęliśmy zdecydowanie równiej, niż tą poprzednią. Na dwupunktowe prowadzenie wyszliśmy dzięki skutecznym atakom Fornala (5:3 i 7:5) i staraliśmy się je utrzymać przez resztę partii. Po bloku na Michale Gierżocie i „kiwce” Boyera (15:9), trener naszych rywali, Paweł Rusek, poprosił o drugi czas dla swojej drużyny. Cuprum Lubin zdołał zbliżyć się do nas na trzy punkty dzięki zablokowaniu ataku Jana Hadravy (16:13). Na to szybko zareagował tym razem nasz trener, korzystając z przerwy, jednak zaraz po niej nasz atakujący powtórzył swoją akcję, tym razem skutecznie. Do samego końca utrzymywaliśmy znaczny dystans punktowy, a seta zakończyła nieudana zagrywka Wojciecha Ferensa.

Początek ostatniej partii zapowiadał, wydawałoby się, naszą dominację. Dwa asy serwisowe Fornala i prowadzenie 3:0, by niedługo później przegrywać już 3:7. Ta seria znowu przytrafiła się rywalom przy zagrywce Sekity, która sprawiała nam niemały problem w przyjęciu, a następnie w finalizacji pierwszej akcji. Dopiero atak Stephena Boyera przerwał serię przegranych punktów naszej drużyny, rozpoczynając jednocześnie wygraną passę jastrzębian. Zafunkcjonował nasz blok, często zatrzymując w ataku Grzegorza Boćka. Doszło wówczas do wyrównania po 8, lecz wtedy też rozpoczęliśmy stopniowe budowanie przewagi. Rafał Szymura, który zmienił Trevora Clevenot, sprawiał rywalom kłopoty zagrywką (11:9). W reakcji na to, trener lubinian poprosił o czas, natomiast jastrzębianie złapali już dobry rytm i jedynie powiększali prowadzenie. Serwis naszego kapitana był kolejnym, przy którym zdołaliśmy zdobyć kilka punktów (16:13). Już do samego końca tego seta nie dopuściliśmy do większych strat punktowych i dzięki skutecznemu atakowi Tomasza Fornala zakończyliśmy spotkanie na naszą korzyść.

MVP: Stephen Boyer.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 18:25, 25:19, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Wiśniewski, Macyra, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti, R. Szymura

Cuprum Lubin: Bociek, Sekita, Pietraszko, Krage, Waliński, Ferens, K. Szymura (libero) oraz Gierżot, Stępień, Maruszczyk

 

AUTOR: MARTA PAWLETKO.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin