30 grudnia losowanie par ćwierćfinału Pucharu Polski

Opublikowany przez 28 grudnia, 2019 21:17

Rozmiar czcionki : A- A A+

Znanych jest już osiem zespołów, które powalczą o Puchar Polski 2020. W gronie tym jest Jastrzębski Węgiel. Losowanie tej fazy gier odbędzie się 30 grudnia.

W tym roku ze względu na napięty kalendarz rozgrywek – m.in. z powodu kwalifikacji olimpijskich – Puchar Polski rozgrywany jest w krótszej formule. Do ćwierćfinału awansowało sześć najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego oraz dwie drużyny wyłonione z wcześniejszych etapów eliminacji. Stawkę ćwierćfinalistów tworzą: Verva Warszawa Orlen Paliwa, Grupa Azory ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn oraz dwie ekipy pierwszoligowe z KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn: Lechia Tomaszów Mazowiecki i BBTS Bielsko-Biała. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowane są na 15 stycznia 2020 roku.

Cztery pierwsze zespoły po pierwszej części fazy zasadniczej będą rozstawione w losowaniu. Do nich dolosowane zostaną dwie pozostałe ekipy z PlusLigi oraz pierwszoligowcy. Drużyny w ćwierćfinale rozegrają jeden mecz. Zgodnie z obowiązującą formułą, jeśli nasz zespół trafi na rywala z PlusLigi, to będzie gospodarzem tego spotkania. W przeciwnym wypadku czeka nas wyjazd albo do Tomaszowa Mazowieckiego, albo do Bielska-Białej.

Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się w dniach 14-15 marca. Na ten moment nieznana jest lokalizacja rozegrania finału. Wiadomo tylko, że nie będzie to już – jak miało to miejsce w ostatnich kilku latach – Wrocław.