Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

20 lat po historycznym mistrzostwie

10.07.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

6 lipca 2024 r. w hali sportowej w Szerokiej przy Reja 10 odbył się mecz z okazji 20-tej rocznicy zdobycia przez Ivett Jastrzębie Borynia Mistrzostwa Polski. Przybyli dawni mistrzowie z trenerem Igorem Prielożnym na czele. Byli też brązowi medaliści z 1991 roku, ale i wiele innych wspaniałych osobistości związanych z naszym Klubem.

Przynajmniej raz w roku oglądam ten słynny piąty set meczu półfinałowego z Częstochową, bo to było coś, co zdarza się może raz na sto lat. Wygrać z tym zespołem i z tym budżetem mistrzostwo Polski było czymś niesamowitym. Podziękowania dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili – mówił Igor Prielożny, trener mistrzów Polski z 2004 roku.

Co zdaniem Leszka Dejewskiego przesądziło o pierwszym  tytule mistrzowskim dla Jastrzębia?

Drużyna i trener. Trener, dlatego że wprowadził całkiem nową jakość treningu. A drużyna była bardzo dobrze skomponowana, sezon wcześniej też grała o wysokie cele. Trzeba podkreślić także indywidualności. Przemek Michalczyk – super sezon, Piotrek Gabrych – najlepszy zawodnik. Wszyscy tworzyliśmy zgraną ekipę, która sięgnęła po to pierwsze, historyczne złoto. Łezka się w oku kręci, jak możemy sobie przypomnieć tamte czasy – stwierdził inicjator sobotniego wydarzenia.

– Pomału, pomału pięliśmy się po szczebelkach. Dziewiąte, siódme, piąte miejsce. Potem przyszły dwa brązowe medale. Z roku na rok budowaliśmy coraz mocniejszą drużynę. AZS Olsztyn miał wtedy mocniejszy skład od nas, ale tutaj była atmosfera. Ja już się bardzo cieszyłem, jak dostaliśmy się do finału po tym słynnym tie-break’u z Częstochową. 10:5 „w plecy” i wygrywamy tie-break’a! Jesteśmy w finale! Wszyscy żeśmy się cieszyli, a ja pomyślałem: „Trzeba wygrać tę ligę!”. I udało się. Radość była ogromna – wspomina po latach Roman Chwastyk, prezes ówczesnych mistrzów Polski, który wraz z Leszkiem Dejewskim zorganizował mecz upamiętniający to historyczne dla Klubu wydarzenie.

MATERIAŁ WIDEO.

GALERIA ZDJĘĆ.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin