Sklep

Sztab szkoleniowy

Ferdinando De Giorgi

Ferdinando „Fefe” De Giorgi. Ur. 10.10.1961r. we włoskim mieście Squinzano. W przeszłości był wybitnym zawodnikiem, ponad trzystukrotnym reprezentantem Włoch na pozycji rozgrywającego. Z kadrą Italii sięgał po Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Europy oraz wielokrotnie triumfował w rozgrywkach Ligi Światowej. W 2000 roku jeszcze jako czynny siatkarz rozpoczął pracę trenera. W roli szkoleniowca wielokrotnie zdobywał Puchar i Superpuchar Włoch, a także dwukrotnie sięgnął po Puchar Challenge. W sezonie 2005-2006 zdobył wraz Lube Banca Marche Macerata mistrzostwo Włoch. W latach 2015-2017 był trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski, a także wywalczył Puchar Polski.

Przebieg trenerskiej kariery: Noicom Alpitour Cuneo, RPA Perugia/RPA-LuigiBacchi.it Perugia, Lube Banca Marche Macerata, Energy Resources San Giustino, Fakieł Nowy Urengoj, Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, reprezentacja Polski.

Leszek Dejewski

Ur. 01.04.1962r. Asystent pierwszego trenera Marka Lebedew. Związany z jastrzębskim klubem od 1983 roku. W klubie przeszedł drogę od zawodnika do drugiego trenera pierwszego zespołu. Od 2000 roku asystent trenerów: Jana Sucha, Igora Prielożnego, Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego oraz Roberto Piazzy. Następnie skupił się na pracy z młodzieżą, pełniąc funkcję trenera drużyny Młodej Ligi, a później trenera Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Karierę zawodniczą zaczynał w BBTS-ie Włókniarzu Bielsko- Biała. Jako zawodnik jest mistrzem Stanów Zjednoczonych, wicemistrzem Turcji oraz dwukrotnie brązowym medalistą mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem. Jako drugi trener jest mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Polski, wicemistrzem oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski, a także srebrnym medalistą Pucharu Challenge z Jastrzębskim Węglem.

Wojciech Bańbuła

Ur. 25.12.1988r. Trener przygotowania fizycznego. Absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pracę w roli trenera przygotowania fizycznego rozpoczął jeszcze w trakcie studiów w klubie Kęczanin Kęty. Do PlusLigi trafił w sezonie 2013/14, gdzie od razu został asystentem trenera Krzysztofa Stelmach w Indykpolu AZS Olsztyn. Z trenerem tym pracował jeszcze w BBTS-ie Bielsko-Biała. Oprócz tego pracował również w Cerradzie Czarnych Radom, gdzie zetknął się z rozgrywającym naszego Klubu Lukasem Kampą. Wojciech jest również członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Izraela dowodzonej przez trenera Grzegorza Rysia. Będzie to jego pierwszy sezon w pomarańczowych barwach Jastrzębskiego Węgla.

Bogdan Szczebak

Ur. 18.12.1983r. Scoutman. W jastrzębskim klubie od 1999 roku, gdzie jako adept siatkówki przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowych rozgrywek. Od sezonu 2004/2005 pracuje w klubie w roli skauta. Pracował w sztabach szkoleniowych: Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego, Igora Prielożnego, Lorenzo Bernardiego oraz Roberto Piazzy. Jako statystyk ma udział w wywalczeniu medali mistrzostw Polski, Pucharu Polski, medali Pucharu Challenge, Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata. Jako trener młodzieży zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski z kadetami KS Jastrzębie Borynia w 2009 roku w Częstochowie. Wyszkolił siatkarsko Bartosza Łosiaka – mistrza świata do lat 21, wicemistrza Europy do lat 23 w siatkówce plażowej i olimpijczyka na Igrzyska w Rio de Janeiro. Obecnie współpracuje również z kadrą narodową Australii.

Paweł Baryła

Ur. 05.06.1984r. Fizjoterapeuta. Ma za sobą pracę w klubie piłkarskiej ekstraklasy – Łódzkim Klubie Sportowym, klubie żeńskiej Orlen Ligi – Budowalnych Łódź, piłkarskiej reprezentacji Polski U-15 oraz siatkarskiej kadrze Polski za kadencji Andrei Anastasiego. Obecnie współpracuje również z siatkarską kadrą narodową Słowacji. W Jastrzębskim Węglu od 2013 roku.

 

'';
0

Your Cart