Sklep

Sztab szkoleniowy

Ferdinando De Giorgi

Ferdinando „Fefe” De Giorgi. Ur. 10.10.1961r. we włoskim mieście Squinzano. W przeszłości był wybitnym zawodnikiem, ponad trzystukrotnym reprezentantem Włoch na pozycji rozgrywającego. Z kadrą Italii sięgał po Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Europy oraz wielokrotnie triumfował w rozgrywkach Ligi Światowej. W 2000 roku jeszcze jako czynny siatkarz rozpoczął pracę trenera. W roli szkoleniowca wielokrotnie zdobywał Puchar i Superpuchar Włoch, a także dwukrotnie sięgnął po Puchar Challenge. W sezonie 2005-2006 zdobył wraz Lube Banca Marche Macerata mistrzostwo Włoch. W latach 2015-2017 był trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski, a także wywalczył Puchar Polski.

Przebieg trenerskiej kariery: Noicom Alpitour Cuneo, RPA Perugia/RPA-LuigiBacchi.it Perugia, Lube Banca Marche Macerata, Energy Resources San Giustino, Fakieł Nowy Urengoj, Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, reprezentacja Polski.

Leszek Dejewski

Ur. 01.04.1962r. Asystent pierwszego trenera Marka Lebedew. Związany z jastrzębskim klubem od 1983 roku. W klubie przeszedł drogę od zawodnika do drugiego trenera pierwszego zespołu. Od 2000 roku asystent trenerów: Jana Sucha, Igora Prielożnego, Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego oraz Roberto Piazzy. Następnie skupił się na pracy z młodzieżą, pełniąc funkcję trenera drużyny Młodej Ligi, a później trenera Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Karierę zawodniczą zaczynał w BBTS-ie Włókniarzu Bielsko- Biała. Jako zawodnik jest mistrzem Stanów Zjednoczonych, wicemistrzem Turcji oraz dwukrotnie brązowym medalistą mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem. Jako drugi trener jest mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Polski, wicemistrzem oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski, a także srebrnym medalistą Pucharu Challenge z Jastrzębskim Węglem.

Bartosz Celadyn

Ur. 10.11.1987r. Fizjoterapeuta. Od kilku lat związany z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Sezon 2018/2019 będzie jego debiutanckim w pracy przy pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla.

Nicola Giolito

Ur. 12.09.1976r. w Rimini. Nowy członek sztabu szkoleniowego w przeszłości czynnie uprawiał siatkówkę, ale zarzucił karierę zawodniczą z powodu kontuzji kolana. Grał głównie w klubach z niższych lig we Włoszech, takich jak:  Pallavolo Viserba, Rimini, Dinamo Pall. Bellaria Igea Marina, Sangrem Morciano, Polazzo Vicenza czy Nuncas Chieri. W sezonie 2006-2007 zadebiutował nawet jako zawodnik w Serie A1, reprezentując Acqua Paradiso Gabeca Montichiari. Będąc już wówczas asystentem i trenerem przygotowania motorycznego w sztabie słynnego Julio Velasco przez pół sezonu z konieczności zastępował na rozegraniu kontuzjowanego Amerykanina Donalda Suxho. Po jednym sezonie spędzonym u boku argentyńskiego „maga” trenerskiego Nicola skierował swoją karierę na Wschód. Za namową rodaka Angelo Frigoniego trafił do rosyjskiej Ufy Ural. W klubie ze stolicy Baszkortostanu spędził dwa sezony, a następnie przeniósł się do Lokomotiwu Nowosybirsk, gdzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne podopiecznych trenera Andrieja Woronkowa. Kiedy w 2013 roku trenerem kadry Finlandii został wybrany Toumas Samelvuo, zaprosił on do współpracy w swoim sztabie Giolito. Jak się później okazało, ważnym wydarzeniem w jego karierze Nicoli był kurs trenerski, podczas którego poznał Ferdinando De Giorgiego. „Fefe”, który był wykładowcą na wspomnianym kursie, w 2015 roku otrzymał ofertę pracy w rosyjskim klubie Fakieł Nowy Urengoj. „Profesor” przypomniał sobie o jednym ze swoich zdolnych kursantów, kompletując swój nowy sztab szkoleniowy. Jako że potrzebował asystenta, który znał rosyjskie realia, wybór padł właśnie na Giolito. Kiedy dwa lata później misja „Fefe” w Rosji dobiegła końca, obecny trener JW powrócił na Półwysep Apeniński, natomiast Nicola otrzymał od Lorenzo Bernardiego propozycję współpracy w tureckim Halkbanku Ankara. Po sezonie w Turcji przeniósł się do Finlandii, gdzie piastował funkcję pierwszego szkoleniowca w klubie Hurrikaani Loimaa. W 2016 roku Samelvuo został trenerem rosyjskiego klubu Kuzbass Kemerowo i mianował swoim asystentem oraz trenerem przygotowania motorycznego kompana z kadry narodowej Finlandii, Giolito. W trakcie minionych rozgrywek Nicola rozstał się z klubem z Kemerowa i przyjechał do Polski, by wesprzeć w pracy Ferdinando De Giorgiego. Od sezonu 2018/2019 będzie oficjalnie jego asystentem i trenerem przygotowania motorycznego w Jastrzębskim Węglu.

Bogdan Szczebak

Ur. 18.12.1983r. Scoutman. W jastrzębskim klubie od 1999 roku, gdzie jako adept siatkówki przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowych rozgrywek. Od sezonu 2004/2005 pracuje w klubie w roli skauta. Pracował w sztabach szkoleniowych: Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego, Igora Prielożnego, Lorenzo Bernardiego oraz Roberto Piazzy. Jako statystyk ma udział w wywalczeniu medali mistrzostw Polski, Pucharu Polski, medali Pucharu Challenge, Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata. Jako trener młodzieży zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski z kadetami KS Jastrzębie Borynia w 2009 roku w Częstochowie. Wyszkolił siatkarsko Bartosza Łosiaka – mistrza świata do lat 21, wicemistrza Europy do lat 23 w siatkówce plażowej i olimpijczyka na Igrzyska w Rio de Janeiro. Obecnie współpracuje również z kadrą narodową Australii.

 

'';
0

Your Cart