Sklep

Sztab szkoleniowy

Roberto Santilli

Urodzony 22.02.1965r. w Rzymie. Pierwszy trener. Dla 53-letniego szkoleniowca z Włoch jest to powrót po ośmiu latach na ławkę trenerską naszego Klubu. Santilli prowadził już Jastrzębski Węgiel w latach 2007-2010. Był to owocny okres dla naszego Klubu pod względem wywalczonych trofeów. Urodzony w Rzymie szkoleniowiec zdobył z naszym Klubem kolejno: brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2008/2009, srebrny medal Pucharu Challenge w Izmirze sezonie 2008/2009, jedyny w historii Klubu Puchar Polski w Bydgoszczy w roku 2010 oraz srebrny medal PlusLigi w sezonie 2009/2010. Po jakże udanym sezonie 2009/2010 otrzymał on wraz z największą gwiazdą ówczesnej drużyny Pawłem Abramowem ofertę z rosyjskiego klubu Iskra Odińcowo, z której skorzystał. W silnej lidze rosyjskiej wywalczył brązowy medal, a następnie wrócił do swojej ojczyzny, do klubu Andreoli Latina. Na przełomie 2014 i 2015 roku ponownie trafił do PlusLigi, by objąć dołujący w ligowej tabeli MKS Banimex Będzin. W zagłębiowskim klubie poradził sobie świetnie, znacząco poprawiając wyniki drużyny. Roberto z powodzeniem pracował również w reprezentacjach narodowych. Z kadrą juniorską swojego kraju zdobył złoty medal ME w 2002 roku w Katowicach. W 2014 roku był asystentem w sztabie szkoleniowym reprezentacji Niemiec dowodzonej przez Vitala Heynena. Podczas Mistrzostw Świata w Polsce wywalczył z nią w Spodku sensacyjny brązowy medal mistrzostw świata. W lutym 2015 roku został zatrudniony przez siatkarską federację Australii, w której po ponad roku pracy zastąpił go inny były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew. Po epizodzie z kadrą Australii po Roberto raz jeszcze sięgnęła PlusLiga. Tym razem był to olsztyński Indykpol AZS. Z klubem z Warmii i Mazur w minionych rozgrywkach Włoch osiągnął bardzo dobre czwarte miejsce, tocząc wyrównane boje w półfinale z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. 

 

Leszek Dejewski

Ur. 01.04.1962r. Asystent pierwszego trenera Roberto Santilliego. Związany z jastrzębskim klubem od 1983 roku. W klubie przeszedł drogę od zawodnika do drugiego trenera pierwszego zespołu. Od 2000 roku asystent trenerów: Jana Sucha, Igora Prielożnego, Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego, Roberto Piazzy, Marka Lebedewa oraz Ferdinando De Giorgiego. Następnie skupił się na pracy z młodzieżą, pełniąc funkcję trenera drużyny Młodej Ligi, a później trenera Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Karierę zawodniczą zaczynał w BBTS-ie Włókniarzu Bielsko- Biała. Jako zawodnik jest mistrzem Stanów Zjednoczonych, wicemistrzem Turcji oraz dwukrotnie brązowym medalistą mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem. Jako drugi trener jest mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Polski, wicemistrzem oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski, a także srebrnym medalistą Pucharu Challenge z Jastrzębskim Węglem.

Bartosz Celadyn

Ur. 10.11.1987r. Fizjoterapeuta. Od kilku lat związany z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Sezon 2018/2019 jest jego debiutanckim w pracy przy pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla.

Nicola Giolito

Urodzony 12.09.1976r. w Rimini. Trener przygotowania motorycznego. W przeszłości czynnie uprawiał siatkówkę, ale zarzucił karierę zawodniczą z powodu kontuzji kolana. Grał głównie w klubach z niższych lig we Włoszech, takich jak:  Pallavolo Viserba, Rimini, Dinamo Pall. Bellaria Igea Marina, Sangrem Morciano, Polazzo Vicenza czy Nuncas Chieri. W sezonie 2006-2007 zadebiutował nawet jako zawodnik w Serie A1, reprezentując Acqua Paradiso Gabeca Montichiari. Będąc już wówczas asystentem i trenerem przygotowania motorycznego w sztabie słynnego Julio Velasco przez pół sezonu z konieczności zastępował na rozegraniu kontuzjowanego Amerykanina Donalda Suxho. Po jednym sezonie spędzonym u boku argentyńskiego „maga” trenerskiego Nicola skierował swoją karierę na Wschód. Za namową rodaka Angelo Frigoniego trafił do rosyjskiej Ufy Ural. W klubie ze stolicy Baszkortostanu spędził dwa sezony, a następnie przeniósł się do Lokomotiwu Nowosybirsk, gdzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne podopiecznych trenera Andrieja Woronkowa. Kiedy w 2013 roku trenerem kadry Finlandii został wybrany Toumas Samelvuo, zaprosił on do współpracy w swoim sztabie Giolito. Jak się później okazało, ważnym wydarzeniem w jego karierze Nicoli był kurs trenerski, podczas którego poznał Ferdinando De Giorgiego. „Fefe”, który był wykładowcą na wspomnianym kursie, w 2015 roku otrzymał ofertę pracy w rosyjskim klubie Fakieł Nowy Urengoj. „Profesor” przypomniał sobie o jednym ze swoich zdolnych kursantów, kompletując swój nowy sztab szkoleniowy. Jako że potrzebował asystenta, który znał rosyjskie realia, wybór padł właśnie na Giolito. Kiedy dwa lata później misja „Fefe” w Rosji dobiegła końca, obecny trener JW powrócił na Półwysep Apeniński, natomiast Nicola otrzymał od Lorenzo Bernardiego propozycję współpracy w tureckim Halkbanku Ankara. Po sezonie w Turcji przeniósł się do Finlandii, gdzie piastował funkcję pierwszego szkoleniowca w klubie Hurrikaani Loimaa. W 2016 roku Samelvuo został trenerem rosyjskiego klubu Kuzbass Kemerowo i mianował swoim asystentem oraz trenerem przygotowania motorycznego kompana z kadry narodowej Finlandii, Giolito. W trakcie minionych rozgrywek Nicola rozstał się z klubem z Kemerowa i przyjechał do Polski, by wesprzeć w pracy Ferdinando De Giorgiego. Obecnie jest asystentem trenera Roberto Santilliego i trenerem przygotowania motorycznego.

Bogdan Szczebak

Ur. 18.12.1983r. Scoutman. W jastrzębskim klubie od 1999 roku, gdzie jako adept siatkówki przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowych rozgrywek. Od sezonu 2004/2005 pracuje w klubie w roli skauta. Pracował w sztabach szkoleniowych: Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego, Igora Prielożnego, Lorenzo Bernardiego, Roberto Piazzy, Marka Lebedewa oraz Ferdinando De Giorgiego. Jako statystyk ma udział w wywalczeniu medali mistrzostw Polski, Pucharu Polski, medali Pucharu Challenge, Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata. Jako trener młodzieży zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski z kadetami KS Jastrzębie Borynia w 2009 roku w Częstochowie. Wyszkolił siatkarsko Bartosza Łosiaka – mistrza świata do lat 21, wicemistrza Europy do lat 23 w siatkówce plażowej i olimpijczyka na Igrzyska w Rio de Janeiro. Obecnie współpracuje również z kadrą narodową Australii.

Rafał Majchrzak

Urodzony 20.01.1995r. w Jastrzębiu-Zdroju. Fizjoterapeuta. Od najmłodszych lat aktywny sportowo. Po dłuższych i krótszych okresach rozwoju w dyscyplinach: pływanie, piłkę nożna, badminton w wieku 12 lat po raz pierwszy zetknął się z jastrzębską siatkówką, trenując z drużyną młodzików pod okiem Krzysztofa Radajewskiego. Przygodę tę zakończył przedwcześnie wskutek wyjazdu do Francji. W wieku 17 lat ukończył swój pierwszy górski ultramaraton, w 2018 roku ma ich na koncie 16. Kończąc edukację na poziomie średnim w I Liceum Ogólnokształcącym w Jastrzębiu-Zdroju na kierunku matematyczno-fizycznym zdecydował związać swoją przyszłość z dziedziną łączącą ochronę zdrowia i sport – podjął studia na kierunku fizjoterapii. W 2017 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach uzyskał tytuł licencjata, obecnie jest studentem ostatniego roku studiów drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Od października 2017 roku współpracuje z pierwszą drużyną Jastrzębskiego Węgla. Od sierpnia 2018 roku członek sztabu pełniąc funkcję asystenta pierwszego fizjoterapeuty.

 

'';
0

Your Cart