Sklep

Sztab szkoleniowy

Slobodan Kovać

1 grudnia nowym szkoleniowcem naszej drużyny został Serb Slobodan Kovač. Umowa z 52-letnim trenerem będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu.

Serbski szkoleniowiec przejmuje zespół po Luke’u Reynoldsie, który tymczasowo prowadził drużynę po zwolnieniu z tego obowiązku trenera Roberto Santilliego. Jako pierwszy trener poprowadził Pomarańczowych w trzech meczach i odniósł w nich trzy zwycięstwa.

Nowy trener Jastrzębskiego Węgla jest aktualnym mistrzem Europy. Po tytuł ten sięgnął wraz z reprezentacją swego kraju we wrześniu tego roku. Kadrę Serbii prowadził zaledwie od 19 sierpnia! Jego umowa z serbską federacją obowiązuje do końca styczniowego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, po czym współpraca może zostać przedłużona.

Serbia jest trzecią prowadzoną przez niego reprezentacją. W latach 2014-2015 był selekcjonerem Iranu (6. miejsce na MŚ w Polsce w 2014 roku), zaś w latach 2017-2018 prowadził kadrę Słowenii, z którą po raz pierwszy w historii tego kraju awansował na Mistrzostwa Świata.

Z powodzeniem radził sobie również w siatkówce klubowej. Karierę trenerską rozpoczął w 2008 roku w Radnički Kragujevac, dwukrotnie wygrywając ligę serbską. W 2011 roku odszedł do Sir Safety Perugia. Z włoskim klubem awansował do Serie A1 i dwukrotnie dotarł do finału ligi. W latach 2016-2018 pracował w Halkbanku Ankara, dwukrotnie zdobywając mistrzostwo Turcji i raz wygrywając krajowy puchar. Ostatni sezon klubowy spędził w rosyjskim Biełogorie Biełgorod, z którym wygrał Puchar Challenge.

Jako siatkarz (jeszcze byłej Jugosławii) zdobył dwa medale Igrzysk Olimpijskich – złoty w Sydney w 2000 roku i brązowy w Atlancie w 1996 roku. Dwa raz stawał też na podium Mistrzostw Europy – w 1995 był to brąz, natomiast w 1997 roku – srebro czempionatu.

W 2019 roku Europejska Konfederacja Siatkówki CEV przyznała mu tytuł Trenera Roku w kategorii męskich drużyn.

Leszek Dejewski

Ur. 01.04.1962r. Asystent pierwszego trenera. Związany z jastrzębskim klubem od 1983 roku. W klubie przeszedł drogę od zawodnika do drugiego trenera pierwszego zespołu. Od 2000 roku asystent trenerów: Jana Sucha, Igora Prielożnego, Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego, Roberto Piazzy, Marka Lebedewa oraz Ferdinando De Giorgiego. Następnie skupił się na pracy z młodzieżą, pełniąc funkcję trenera drużyny Młodej Ligi, a później trenera Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Karierę zawodniczą zaczynał w BBTS-ie Włókniarzu Bielsko- Biała. Jako zawodnik jest mistrzem Stanów Zjednoczonych, wicemistrzem Turcji oraz dwukrotnie brązowym medalistą mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem. Jako drugi trener jest mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Polski, wicemistrzem oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski, a także srebrnym medalistą Pucharu Challenge z Jastrzębskim Węglem.

Bartosz Celadyn

Ur. 10.11.1987r. Fizjoterapeuta. Od kilku lat związany z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Sezon 2018/2019 jest jego debiutanckim w pracy przy pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla.

Luke Reynolds

Urodzony 09.07.1985r. Trener przygotowania motorycznego. Dla 34-letniego Australijczyka jest to powrót do Jastrzębskiego Węgla. Luke pracował już w naszym Klubie w sezonie 2016/2017, kiedy był członkiem sztabu szkoleniowego swojego rodaka Marka Lebedewa. Po bardzo dobrym sezonie zwieńczonym brązowym medalem PlusLigi, postanowił on jednak spróbować swoich jako pierwszy trener i przyjął ofertę mistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys. Los skojarzył oba zespoły w Lidze Mistrzów i w grudniu 2017 roku pojawił się on w Jastrzębiu-Zdroju w roli pierwszego szkoleniowca BR Volleys. Górą wówczas byli Pomarańczowi, którzy zwyciężyli 3:0. W rewanżu niemiecki zespół poprowadził już inny szkoleniowiec (Stelian Moculescu), gdyż Luke rozstał się w lutym 2018 roku z berlińskim klubem. Następnie znów skoncentrował się na pracy w roli trenera przygotowania motorycznego. Niezmiennie pozostaje asystentem trenera Lebedewa w kadrze Australii, wraz z którą obecnie rywalizuje w rozgrywkach Ligi Narodów. – Możliwość powrotu do rodziny Jastrzębskiego Węgla i kraju, który kocham, jest dla mnie błogosławieństwem, za które jestem bardzo wdzięczny. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z doświadczoną kadrą trenerską i zawodnikami w nadchodzącym sezonie. W Jastrzębskim Węglu pracują niesamowici ludzie, drużyna ma wspaniałych fanów, dla których mam nadzieję będziemy ciężko walczyć i osiągać świetne wyniki – mówi Luke Reynolds.

Bogdan Szczebak

Ur. 18.12.1983r. Scoutman. W jastrzębskim klubie od 1999 roku, gdzie jako adept siatkówki przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowych rozgrywek. Od sezonu 2004/2005 pracuje w klubie w roli skauta. Pracował w sztabach szkoleniowych: Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego, Igora Prielożnego, Lorenzo Bernardiego, Roberto Piazzy, Marka Lebedewa oraz Ferdinando De Giorgiego. Jako statystyk ma udział w wywalczeniu medali mistrzostw Polski, Pucharu Polski, medali Pucharu Challenge, Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata. Jako trener młodzieży zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski z kadetami KS Jastrzębie Borynia w 2009 roku w Częstochowie. Wyszkolił siatkarsko Bartosza Łosiaka – mistrza świata do lat 21, wicemistrza Europy do lat 23 w siatkówce plażowej i olimpijczyka na Igrzyska w Rio de Janeiro. Obecnie współpracuje również z kadrą narodową Australii.

Rafał Majchrzak

Urodzony 20.01.1995r. w Jastrzębiu-Zdroju. Fizjoterapeuta. Od najmłodszych lat aktywny sportowo. Po dłuższych i krótszych okresach rozwoju w dyscyplinach: pływanie, piłkę nożna, badminton w wieku 12 lat po raz pierwszy zetknął się z jastrzębską siatkówką, trenując z drużyną młodzików pod okiem Krzysztofa Radajewskiego. Przygodę tę zakończył przedwcześnie wskutek wyjazdu do Francji. W wieku 17 lat ukończył swój pierwszy górski ultramaraton, w 2018 roku ma ich na koncie 16. Kończąc edukację na poziomie średnim w I Liceum Ogólnokształcącym w Jastrzębiu-Zdroju na kierunku matematyczno-fizycznym zdecydował związać swoją przyszłość z dziedziną łączącą ochronę zdrowia i sport – podjął studia na kierunku fizjoterapii. W 2017 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach uzyskał tytuł licencjata, obecnie jest studentem ostatniego roku studiów drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Od października 2017 roku współpracuje z pierwszą drużyną Jastrzębskiego Węgla. Od sierpnia 2018 roku członek sztabu pełniąc funkcję asystenta pierwszego fizjoterapeuty.

 

'';
0

Your Cart