Zwycięska passa podtrzymana. Siódma wygrana na osiem meczów w lidze [WIDEO, FOTO]

07.11.2020 Autor: Arkadiusz Modliński

W meczu 12. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:1.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla Jastrzębskiego Węgla. Przy serwisie Rafała Szymury nasza drużyna wypracowała sobie trzypunktowe prowadzenie (5:2). Radomianie próbowali się odgryzać (skuteczny Daniel Gąsior – 6:5), ale sytuacja została szybko opanowana przez Jurija Gladyra (8:5). As serwisowy Yacine’a Louatiego zwiększył naszą przewagę do czterech „oczek” (10:6). Kiedy za moment nasz ekipa dołożyła jedenasty punkt, trener Robert Prygiel zareagował przerwą na żądanie. Nasz zespół nadal wywierał presję na przeciwniku zagrywką, a do tego pewnie finalizował swoją pierwszą akcję. Bardzo dobrze prezentował się zwłaszcza Mohamed Al Hachdadi (16:10, 17:10, 18:10). Radomski zespół próbował nacisnąć na nasz zespół przy serwisie Wiktora Josifowa, ale as Lukasa Kampy uspokoił sytuację (20:13). Pomarańczowi do końca utrzymali świetny rytm gry i po błędzie serwisowym Artura Pasińskiego wygrali pierwszą partię 25:17.

Druga partia rozpoczęła od zaciętej walki cios za cios. Z tego siatkarskiego klinczu wyszliśmy za sprawą Jurija Gladyra, który powędrował na zagrywkę i zaczął posyłać na stronę przeciwników potężne bomby. Albo bezpośrednio trafiały one w boisko, albo umożliwiały kolegom z drużyny wyprowadzanie kolejnych ciosów. W kontrach brylowali: Łukasz Wiśniewski, Szymura oraz Yacine Louati (14:7). Podobnie jak w pierwszej partii nasza drużyna dominowała na boisku (16:9, 17:11).  Pewnie grający Jastrzębski Węgiel bez najmniejszych kłopotów „dokończył dzieła” i po asie serwisowym Szymury zamknął drugą część meczu w takim samym stosunku, jak w pierwszym secie.

Na trzeciego seta nasz zespół wyszedł lekko rozluźniony. Mocne serwisy Dawida Dryi spowodowały, że to nasi rywale byli w natarciu (4:6). Potem nasz zespół zaczął mieć problemy z przebiciem się przez radomski blok, w którym prym wiódł Josifow (6:8). Jeszcze przy stanie 11:9 goście byli na czele, ale potrójny blok na Gąsiorze, udana kontra Al Hachdadiego i wreszcie as serwisowy Wiśniewskiego, odwróciły  wynik na naszą korzyść 12:11. Radomianie jednak nie zamierzali tanio sprzedać skóry i wkrótce to oni znów byli na prowadzeniu (13:12). Kiedy wydawało się, że mamy już przeciwników na łopatkach (20:16), ci niespodziewanie „odrodzili się” przy kąśliwych serwach Michała Kędzierskiego (21:21). Wojnę nerwów w końcówce seta lepiej wytrzymali goście i to oni po akcji Bartosza Firtsza wygrali trzeciego seta i pozostali w meczu (26:24).

Nakręceni takim obrotem sprawy goście śmiało ruszyli na nasz zespół także w czwartym secie. As Gladyra na początku tej partii wydawał się być sygnałem do boju dla Pomarańczowych, ale Czarni zaciekle walczyli. Udana akcja autorstwa Al. Hachdadiego w połączeniu z błędem w ataku Lucasa Loha i świetnym blokiem Szymury na Gąsiorze złożyły się na prowadzenie Jastrzębskiego Węgla 10:7. Po czasie wziętym przez trenera Prygla, Cerrad Czarni niestety zrobili przejście. Ich zapędy ponownie ostudził jednak Gladyr (12:9, 13:9). Zaraz potem błąd podwójnego odbicia popełnił Kędzierski i mieliśmy rezultat 15:10. Ambitnie grający radomianie raz jeszcze zerwali się do odrabiania strat przy serwisie Dryi, ale tym razem szczęście było po naszej stronie (18:13). Takiej przewagi nasz zespół już nie roztrwonił i po asie Al Hachdadiego zwyciężył w czwartym secie 25:17 i całym meczu 3:1.

MVP: Al Hachdadi.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 25:17, 24:26, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero)

Cerrad Enea Czarni Radom: Gąsior, Kędzierski, Dryja, Josifow, Sander, Loh, Nowowsiak (libero) oraz Firtsz, Pasiński, Zrajkowski