Zagraniczny rozgrywający zmiennikiem Lukasa Kampy

Opublikowany przez 4 sierpnia, 2017 14:17

Rozmiar czcionki : A- A A+

Miło nam poinformować, że w nadchodzącym sezonie barw naszego Klubu bronić będzie Dardan Lushtaku. Zawodnik ten ma 25 lat i występuje na pozycji rozgrywającego.

Urodził się w Kosowie, ale jest obywatelem Szwecji. W składzie naszej drużyny zajmie on miejsce po Radosławie Gilu, który zdecydował się na grę w słoweńskim klubie Calcit Kamnik.

Dardan jest podstawowym rozgrywającym reprezentacji Szwecji. W tym roku w barwach narodowych wywalczył brązowy medal Ligi Europejskiej. Z kolei w klubowej siatkówce jako zawodnik belgijskiego Noliko Maaseik przed trzema laty występował w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Zależało nam na tym, żeby znaleźć rozgrywającego z pewnym doświadczeniem, który wsparłby Lukasa Kampę oraz wspomagałby podczas treningu grupę graczy rezerwowych. Dardan pracował w lecie z reprezentacją Szwecji, z którą dotarł do turnieju finałowego Ligi Europejskiej. Ponadto, wcześniej zdobywał doświadczenie w Lidze Mistrzów, co z całą pewnością nam się przyda – ocenia Mark Lebedew, szkoleniowiec  Jastrzębskiego Węgla.

Zdanie szkoleniowca podziela sternik Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol. – Po decyzji Radka Gila, który ze względu na możliwość częstszych występów w podstawowym składzie zmienił klub, szukaliśmy wartościowego zmiennika dla Lukasa Kampy i jednocześnie gracza, którego kontrakt nie obciążałby w znaczący sposób budżetu Klubu. Dardan Lushtaku w naszym odczuciu spełnił oba te warunki i dlatego też postanowiliśmy związać się z nim rocznym kontraktem – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Fot. cev.lu, volleyboll.se

Dardan Lushtaku

Ur. 05.02.1992 w Serbicy (Kosowo)

Wzrost/Waga 190 cm/72 kg

Zasięg w ataku 348 cm

Zasięg w bloku 340 cm

Kariera: Soleco Herk-De-Stad, Falkenbergs VBK, Noliko Maaseik, Falkenbergs VBK, Hylte/Halmstad Volley.