Za nami prezentacja Jastrzębskiego Węgla na nowy sezon 2017/2018!

Opublikowany przez 28 września, 2017 01:15

Rozmiar czcionki : A- A A+

To było wydarzenie godne brązowych medalistów mistrzostw Polski z minionych rozgrywek!

Brąz traktujemy jak złoto

Kilka minut po godzinie 17:00 w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej zgasły światła, a spikerzy Robert Krzyżaniak i Piotr Cylc wywołali na płytę boiska prezesa Jastrzębskiego Węgla Adama Gorola.

Szef zarządu JW powitał wszystkich zgromadzonych, dziękując jednocześnie zespołowi, obecnemu w hali przedstawicielowi partnera strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, Robertowi Ostrowskiemu – zastępcy Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. Ekonomicznych, pani Prezydent Jastrzębia-Zdroju Annie Hetman, pozostałym sponsorom, mediom, administracji Klubu, fanom, Klubowi Kibica oraz wszystkim tym, którzy dołożyli „cegiełkę” do sukcesu w postaci brązowego medalu PlusLigi. – W zeszłym sezonie zdobyliśmy brązowy medal, ale traktujemy go jak złoto – mówił Adam Gorol.

W teamie siła – kulisy wyprawy po medal

Po tym wstępie odbyła się projekcja krótkiego filmu nawiązującego jeszcze do zeszłego sezonu i podsumowującego wyprawę do Rzeszowa po brąz. Materiał wideo odsłonił kulisy z życia naszej drużyny i  w doskonały sposób oddał to, co było i nadal jest wielką siłą naszego zespołu, a więc świetna atmosfera w nim panująca.

Ta na trybunach jastrzębskiej hali była równie dobra, gdyż po zakończeniu filmu prezes Gorol wrócił na parkiet i poinformował publiczność o tym, co nowego nasz Klub przygotował w obliczu kolejnego sezonu.

Wiele nowości

Prezes mówił też o celach na nowy sezon. – Celem zasadniczym jest faza play off. Jeśli to osiągniemy, to później musi być dobrze – stwierdził. Sternik JW przypomniał również, że będziemy uczestniczyć w rozgrywkach Ligi Mistrzów. – Tutaj chcemy dostać się do fazy grupowej i pokazać z jak najlepszej strony – dodał Adam Gorol.

Wśród wspomnianych wcześniej „nowinek” przed sezonem znalazł się:

– klubowy autokar ze zdjęciami zawodników w charakterystycznej „płomiennej” stylistyce, z elementami brył węgla (nawiązanie do partnera strategicznego Klubu), którym pomarańczowa ekipa będzie przemierzać kilometry po kraju przy okazji meczów wyjazdowych;

– 24-stronicowa klubowa gazeta „Moc Siatkówki 2” w nakładzie 25 tysięcy egzemplarzy będąca podsumowaniem zeszłego sezonu i wprowadzeniem w nowe rozgrywki;

– nowa maskotka Klubu w postaci ptaka;

– oraz nowe stroje meczowe.

Nową koszulkę meczową z numerem 1 zaprezentował prezes Gorol, a następnie wręczył ją kapitanowi Jastrzębskiego Węgla, Patrykowi Strzeżkowi.

Lista VIP

Zanim pierwszy zawodnik pojawił się na boisku, publice przedstawiony został artysta kabaretowy Mariusz Kałamaga, który od tego momentu prowadził prezentację. Gwiazda estrady wywoływała kolejno na parkiet naszych VIP-ów, a ci odczytywali nazwiska zawodników, którzy do nich dołączali i odbierali kolejne trykoty meczowe.

W gronie VIP-ów znaleźli się:

– Janusz Buda – II zastępca prezydenta miasta Jastrzębie-Zdrój,

– Grzegorz Matusiak – poseł na sejm VIII kadencji (w jego imieniu wystąpił radny Jastrzębia-Zdroju Andrzej Matusiak),

– Robert Ostrowski – Zastępca Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. Ekonomicznych,

– Łukasz Kasza – Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, Marcin Weiner – prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej,

– Stanisław Uchroński – przewodniczący rady nadzorczej KS Jastrzębski Węgiel,

– Igor Prielożny – były trener Jastrzębskiego Węgla, który doprowadził nasz Klub do historycznego złotego medalu mistrzostw Polski,

– Jan Such – były trener Jastrzębskiego Węgla, który wywalczył z naszym Klubem brązowe medale mistrzostw Polski,

– Wiktor Krebok – były trener reprezentacji Polski i naszego Klubu,

– Sławomir Szczygieł – były zawodnik Jastrzębskiego Węgla, mistrz Polski, srebrny i brązowy medalista mistrzostw Polski z naszym Klubem, jak również zdobywca Pucharu Polski z Jastrzębskim Węglem

– oraz Janusz Cupryś – prezes Klubu Kibica Jastrzębskiego Węgla.

Kałamaga show

Z ogromnym entuzjazmem przyjęto zwłaszcza byłych trenerów, którzy stoją za wielkimi sukcesami Klubu.  – Ja zdobyłem z drużyną brąz. Potem przyszedł Igor i wywalczył złoto. Taka jest chyba kolej rzeczy, że po brązie przychodzi złoto i tego wam wszystkim życzę – powiedział Jan Such.

Kałamaga prowadził z zawodnikami i trenerami żartobliwe dialogi, wypytując o takie „smaczki” jak na przykład zeszyt kar w przypadku Jakuba Popiwczaka, zamiłowanie do kapsli u Damiana Borucha, pasję Rodrigo Quirogi do muzyki rockowej czy pociąg do mody, jeśli chodzi o Salvadora Hidalgo Olivę. Znany z gustownego ubioru i przywiązania do topowych marek Kubańczyk osłupiał zapytany o to, czy „kupuje również ciuchy na targu na Arki Bożka w Jastrzębiu-Zdroju”.

Na koniec zaprezentowana została nasza młodzież z Akademii Talentów, która zajęła miejsce po drugiej stronie boiska, wchodząc nań według reprezentowanych kategorii wiekowych: od juniora przed kadeta po młodzika.

Oto Jastrzębski Węgiel na sezon 2017/2018 – zaintonował na koniec Kałamaga, a to spotkało się z burzą oklasków i chóralnym śpiewem płynącym z sektora Klubu Kibica JW.

40 minut po zakończonej prezentacji odbył się mecz otwarcia sezonu z PGE Skrą Bełchatów.