Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Z Lubina do Jastrzębia-Zdroju. Dwaj środkowi Cuprum w Jastrzębskim Węglu!

12.05.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Z przyjemnością informujemy, że nowymi zawodnikami naszego klubu zostali Piotr Hain oraz Dawid Gunia. Z Piotrem nasz Klub związał się dwuletnią umową, natomiast kontrakt Dawida będzie obowiązywać na najbliższy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Wiele wspólnego

Obaj siatkarze mają ze sobą wiele wspólnego. Po pierwsze występują na tej samej pozycji środkowego bloku, po drugie w ostatnim sezonie obaj reprezentowali barwy Cuprum Lubin, a ponadto obaj pochodzą ze Śląska. Piotr urodził się w Tarnowskich Górach, a dzieciństwo spędził w Lublińcu, natomiast Dawid jest raciborzaninem.

Piotr Hain swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w STS Victorii Lubliniec, skąd trafił do Delic-Polu Norwid Częstochowa. Następnie został objęty szkoleniem centralnym w SMS PZPS Spała. W PlusLidze zaistniał w Indykpolu AZS Olsztyn, w którym w sumie spędził  pięć lat. Jako zawodnik tego klubu został powołany do kadry Polski na Uniwersjadę w Kazaniu, gdzie wraz z drużyną wywalczył srebrny medal.

Miłe wspomnienia

Dla Piotra będzie to powrót do Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik ten występował w pomarańczowych barwach JW w sezonie 2015/2016. – Bardzo dobrze wspominam tamten czas spędzony w Klubie, pomimo tego, że nie był to rewelacyjny sezon, jeśli chodzi o wynik, a Klub borykał się wówczas z kłopotami finansowymi. Fakt, że czułem się w Klubie dobrze, też miał dla mnie znaczenie, kiedy podejmowałem decyzje o powrocie do Jastrzębia – mówi Hain.

– Prezes Gorol przedstawił mi plan, zgodnie z którym zespół ma walczyć o najwyższe cele. Takie było moje sportowe marzenie od zawsze i dlatego chcę funkcjonować w takim zespole. Wiem, że przychodzą zawodnicy z „głośnymi” nazwiskami, reprezentanci krajów. Będę starał się dorównać do ich poziomu i robić wszystko co w mojej mocy, by było widać, że ściągnięcie mnie z powrotem do Klubu, było dobrym ruchem. Jestem spokojny, że stworzymy drużynę, w której będzie dobra atmosfera i która będzie bić się o najwyższe cele – podkreśla Hain.

Powrót w rodzinne strony

Dla Dawida Guni również będzie to swego rodzaju powrót, tyle że w rodzinne strony. 31-letni środkowy właściwie przez całą swoją seniorską karierę grał poza regionem. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jako junior w AZS Rafako Racibórz, skąd trafił do SMS-u Spała. Następnie grał w pierwszoligowych rezerwach Skry Bełchatów, skąd został wypożyczony do Resovii Rzeszów. Kolejnymi „przystankami” w jego karierze były zespoły akademickie z Częstochowy, Olsztyna i Warszawy, później Transfer Bydgoszcz i wreszcie wspomniany wcześniej Curpum Lubin.

Jak mówi, możliwość gry bliżej rodzinnej miejscowości miała przy wyborze oferty Jastrzębskiego Węgla drugorzędne znaczenie. – Przekonały mnie ambicje Klubu, trenera i dobrze skomponowany zespół. Cieszę się, że będę mógł trenować pod wodzą takiego fachowca jak Ferdinando De Giorgi i z optymizmem patrzę na nadchodzący sezon – mówi Gunia.

Większa stabilizacja

Włoski szkoleniowiec zwraca uwagę na ligowe obycie obu nowych środkowych i dobre charaktery obu graczy, ich zaangażowanie i chęć do pracy. Cieszy się, że będzie miał do dyspozycji trzech ogranych w lidze środkowych i jednego młodego gracza na tej pozycji, który zbiera siatkarskiej „szlify”.

Podobną opinię na ten temat wyraża prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. – Piotrek wraca do naszego Klubu w dobrej dyspozycji. Zarówno jego doświadczenie, jak i wieloletnie doświadczenie Dawida Guni nabyte w PlusLidze w połączeniu z klasą Grzegorza Kosoka zapewnią nam większą stabilizację na tej pozycji – mówi sternik naszego Klubu.

————————————————

Piotr Hain

Ur. 26.02.1991r. w Tarnowskich Górach

Wzrost: 208 cm

Waga: 104 kg

Zasięg w ataku: 343 cm

Zasięg w bloku: 321 cm

Kluby: STS Victoria Lubliniec, SMS PZPS Spała, Delic-Pol Norwid Częstochowa, AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel, Cuprum Lubin

Dawid Gunia

Ur. 01.01.1987r. w Raciborzu

Wzrost: 203 cm

Waga: 101 kg

Zasięg w ataku: 348 cm

Zasięg w bloku: 319 cm

Kluby: AZS Racibórz, Skra II Bełchatów, Resovia Rzeszów, AZS Częstochowa, AZS UWM Olsztyn, AZS Politechnika Warszawska, Transfer Bydgoszcz, Cuprum Lubin

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin