Wojciech Ferens

Wojciech to doświadczony gracz, mający za sobą wiele sezonów gry w PlusLidze. Zawodnik pochodzi z Radomia, gdzie stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Jest wychowankiem tamtejszego Jadaru, ale reprezentował też barwy Czarnych.

Debiut w PlusLidze zanotował jako siatkarz olsztyńskiego AZS-u. W klubie ze stolicy Warmii i Mazur spędził łącznie trzy sezony. Następnie trafił do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie grał przez rok. Kolejnymi jego przystankami w polskiej ekstraklasie były: BBTS Bielsko-Biała, Łuczniczka Bydgoszcz, Trefl Gdańsk.

Ponadto jest kilkunastokrotnym reprezentantem Polski. W biało-czerwonych barwach zadebiutował za kadencji trenera Andrei Anastasiego. W narodowych barwach zdobył srebrny medal Uniwersjady w Kazaniu w 2013 roku, a także brązowym medalistą Ligi Europejskiej z 2015 roku. W minionym sezonie ligowym wywalczył z Treflem Gdańsk Puchar Polski oraz brązowy medal PlusLigi.

Ostatnio występował w klubie z najwyższej klasy rozgrywkowej z Francji, AS Cannes VB. Kontrakt Wojciecha z klubem z Lazurowego Wybrzeża został rozwiązany za porozumieniem stron, dzięki czemu możliwe stało się zatrudnienie 28-letniego siatkarza przez nasz Klub w trakcie trwania rozgrywek.

Kluby: Jadar Radom, Czarni Radom, AZS Olsztyn, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS Bielsko-Biała, Łuczniczka Bydgoszcz, Trefl Gdańsk, AS Cannes VB.

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 05 kwietnia 1991r.
Radom, Polska
Wzrost 194 cm
Masa ciała 95 kg
Pozycja Przyjmujący
Zasięg w ataku 355 cm
Zasięg w bloku 330 cm