Poznaliśmy terminarz Młodej Ligi w sezonie 2016/2017

Opublikowany przez 26 lipca, 2016 17:49

Rozmiar czcionki : A- A A+

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej opublikowała terminarz rozgrywek Młodej Ligi. Podobnie jak w poprzednim sezonie wystąpi w niej 14 drużyn podzielonych terytorialnie na dwie grupy.

Jastrzębski Węgiel zagra w grupie A i jego rywalami będą: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS ATH Bielsko-Biała, Asseco Resovia Rzeszów, MKS Będzin, Effector Kielce oraz Cuprum Lubin. Rozgrywki rozpoczną się 8 października, ale nasz zespół z Akademii Talentów przystąpi do rywalizacji tydzień później (w pierwszej kolejce będzie pauzował ze względu na nieparzystą liczbę drużyn). 15 października nasi akademicy zmierzą się przed własną publicznością z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Jastrzębski Węgiel będzie rozgrywał swoje „domowe” mecze w Młodej Lidze w Żorach.

Faza zasadnicza gier ma się zakończyć 4 marca, a będzie podzielona na dwie rundy rozgrywane systemem „każdy z każdym – mecz i rewanż”. Natomiast w fazie play off wystąpią po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup. Play off zostanie podzielony na dwie fazy. Do turnieju finałowego awansuje sześć najlepszych drużyn w kraju. Zwycięzca turnieju finałowego otrzymuje tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski Mężczyzn U-23 na sezon 2016/2017.

Jastrzębski Węgiel będzie bronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego w tym roku w Krapkowicach.

Terminarz rozgrywek -> (faza zasadnicza i faza play off).

System rozgrywek.