Nowa twarz w sztabie szkoleniowym. „Talent, energia, nowe pomysły”

Opublikowany przez 26 lipca, 2016 22:47

Rozmiar czcionki : A- A A+

Z przyjemnością informujemy, że nowym trenerem przygotowania fizycznego w Jastrzębskim Węglu będzie Australijczyk Luke Reynolds. Zastąpił on na tym stanowisku Alessandro Lodiego

Rodak Marka Lebedewa ma 31 lat. Jest absolwentem wyższych uczelni w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Swoje siatkarskie doświadczenie zdobywał jako gracz ligi uniwersyteckiej w Kansas w USA oraz w kanadyjskim Brandon.

W minionym sezonie pracował w NeaSalamina Famagusta VC – męskim klubie cypryjskiej ekstraklasy siatkarskiej, w którym pełnił rolę pierwszego szkoleniowca. Przed epizodem cypryjskim w swej karierze jako pierwszy trener prowadził przez dwa sezony zespół żeńskiej ekstraklasy siatkarskiej ze Szwecji, Svedala Volley. Jeszcze wcześniej pełnił rolę asystenta pierwszego trenera w klubach kanadyjskiej ligi uczelnianej Brandon University Bobcats, ligi fińskiej – Saimaa Volleyball, a także juniorskiej kadrze narodowej Australii.

Decydując się na współpracę z Lukiem chciałem postawić na utalentowanego, pełnego energii, młodego trenera, który wniesie nowe pomysły i pomoże mi „wycisnąć” z zawodników co najlepsze. A ponadto, rzecz jasna, będzie odpowiadać za przygotowanie fizyczne drużyny – tak oto opisuje nowego członka sztabu szkoleniowego Mark Lebedew, pierwszy trener Jastrzębskiego Węgla.