W środę gramy z mistrzem Polski. „Nie możemy obniżyć lotów”

Opublikowany przez 10 października, 2017 14:39

Rozmiar czcionki : A- A A+

Po niedzielnej euforii związanej z wygraną 3:1 z wicemistrzem kraju, PGE Skrą Bełchatów, nasza drużyna musi koncentrować się już na kolejnej potyczce ligowej.

W środę przed Pomarańczowymi arcytrudny sprawdzian – starcie z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle na jej terenie.

Nastawienie jest bojowe. Nie możemy obniżyć lotów – mówi Wojciech Sobala, środkowy Jastrzębskiego Węgla. Co ciekawe, nasz zwycięski pojedynek ze Skrą obserwował z trybun jastrzębskiej hali nowy szkoleniowiec ZAKSY, Andrea Gardini.

Nasi najbliżsi rywale rozegrali w tym sezonie dwa spotkania. W pierwszym wygrali na wyjeździe z beniaminkiem ligi, Aluronem Virtu Wartą Zawiercie (3:1), zaś w drugim spotkaniu w tym samym stosunku pokonali na Podpromiu Asseco Resovię Rzeszów.

ZAKSA pokazała w Rzeszowie, że też jest w bardzo dobrej formie. Widać, że zmiany, które nastąpiły w tym zespole przed bieżącymi rozgrywkami, nie wpłynęły na ich dyspozycję. Na pewno czeka nas emocjonujący mecz, w końcu spotykają się ze sobą dwa czołowe zespoły. My również w tym pierwszym meczu sezonu pokazaliśmy, że mierzymy wysoko, ale trzeba to udowadniać w każdym spotkaniu. Zarówno z tymi mocnymi, jak i słabszymi zespołami – uważa Leszek Dejewski, drugi trener Pomarańczowych.

Początek środowej konfrontacji w kędzierzyńskiej Hali Azoty o godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.