Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

W piątek mecz pod Jasną Górą. „Walczymy o pełną pulę”

06.10.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Po sobotnim zwycięstwie z Indykpolem AZS  Olsztyn (3:2) na inaugurację rozgrywek PlusLigi w nowym sezonie, teraz naszą drużynę czeka mecz wyjazdowy w Częstochowie.

W najbliższy piątek o godzinie 17:30 nasz zespół zmierzy się w częstochowskiej Hali Sportowej przy ul. Żużlowej 4 z miejscowym AZS-em. – Jedziemy na pierwszy w nowych rozgrywkach mecz wyjazdowy, chcemy kontynuować naszą dobrą grę i wygrać spotkanie w Częstochowie – zapowiada Patryk Strzeżek, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

W porównaniu z zeszłym sezonem siatkarska ekipa spod Jasnej Góry zmieniła się znacząco. Z zespołu odeszło siedmiu zawodników. Przed tym sezonem graczami AZS-u zostali dobrze znani z krajowych parkietów Paweł Adamajtis (Indykpol AZS Olsztyn) oraz Adam Kowalski (Cerrad Czarni Radom), a także pierwszoligowiec Konrad Buczek (AGH Kraków). Nowymi twarzami w PlusLidze są zawodnicy ukraińscy: Mykoła Moroz (Lokomotiw Charków) i Oleksandr Grebeniuk (Barcom Każany Lwów). AZS w swoim pierwszym meczu sezonu przegrał w Radomiu 0:3.

– Nie mieliśmy okazji zagrać przeciwko nim w przedsezonowych sparingach, więc nie wiadomo, czego się spodziewać po rywalu. Ale trener wraz ze sztabem pewnie dobrze nas przygotują pod względem taktycznym. Fizycznie będziemy gotowi na to spotkanie – mówi Strzeżek.

Sytuacja kadrowa naszego zespołu nie jest idealna. Na drobny uraz mięśniowy narzeka Jason De Rocco, natomiast poważniejszy problem zdrowotny ma Marcin Ernastowicz, który skręcił staw skokowy.

Bezpośrednią transmisję z piątkowego meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin