Tomasz Fornal

Tomasz Fornal jest wychowankiem UKS 22 Kraków. Jako zawodnik Skry Bełchatów przeszedł przez centralne szkolenie w SMS PZPS Spała. W 2016 roku trafił do Cerradu Czarnych Radom i w klubie tym zadebiutował w PlusLidze. Łacznie w radomskim klubie spędził trzy sezony, w których rozegrał 91 meczów i zdobył 1004 punkty. Ma sporo osiągnięć w siatkówce młodzieżowej, z których najważniejszymi są: mistrzostwo Europy i świata kadetów oraz mistrzostwo Europy i świata juniorów. Pochodzi z siatkarskiej rodziny. Jego ojciec Marek jest byłym reprezentantem Polski, a starszy o dwa lata brat Jan również występuje w PlusLidze.

Opiekun Pomarańczowych przyznaje, że przygląda się Tomaszowi Fornalowi od czasu, kiedy występował w juniorskiej reprezentacji Polski. Jest pod wrażeniem jego wysokich umiejętności technicznych. – To unikatowy siatkarz. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest wszechstronny. Prezentuje wysoką jakość w każdym elemencie: przyjęcia, ataku, ale i serwisu, bloku czy obrony – wylicza atuty zawodnika Santilli.

Po bardzo dobrym sezonie 2018/2019 w barwach Cerradu Czarnych Radom otrzymał od selekcjonera Vitala Heynena powołanie do reprezentacji .

Kluby: UKS 22 Kraków, Hutnik Dobry Wynik Kraków, Skra Bełchatów, SMS PZPS Spała, Cerrad Czarni Radom.

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 31 sierpnia 1997r.
Kraków, Polska
Wzrost 200 cm
Masa ciała 92 kg
Pozycja Przyjmujący
Zasięg w ataku 350 cm
Zasięg w bloku 330 cm