Sklep

Sztab szkoleniowy

Luke Reynolds

Urodzony 09.07.1985r. I trener oraz trener przygotowania motorycznego. Niezmiernie miło nam poinformować, że w nachodzącym sezonie trenerem pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla będzie Luke Reynolds. 35-letniego szkoleniowca nie trzeba bliżej przedstawiać środowisku siatkarskiemu w Polsce.  Australijczyk trafił do naszego Klubu w sezonie 2016/2017 i jako członek sztabu szkoleniowego swojego rodaka Marka Lebedewa pełnił rolę trenera przygotowania motorycznego. Po bardzo dobrym sezonie zwieńczonym brązowym medalem PlusLigi, postanowił on spróbować swoich sił jako pierwszy trener i przyjął ofertę dziesięciokrotnego mistrza Niemiec – Berlin Recycling Volleys. W zeszłym roku los skojarzył Jastrzębski Węgiel i Luke’a Reynoldsa po raz drugi. Australijczyk z wielką ochotą i motywacją powrócił do naszego Klubu, zasilając sztab szkoleniowy trenera Roberto Santilliego po rozstaniu Klubu z Nicolą Giolito. W listopadzie zeszłego roku wobec niezadowalających wyników sportowych Santilli pożegnał się z posadą pierwszego trenera zespołu, a funkcję tymczasowego szkoleniowca powierzono wówczas Reynoldsowi. W roli tej Luke spisał się znakomicie. Podniósł zespół mentalnie i poprowadził drużynę do trzech zwycięstw w trzech meczach, kolejno z: Aluronem Virtu CMC Zawiercie, Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz PGE Skrą Bełchatów. Wówczas jednak od początku jego zadanie było jasno nakreślone i dotyczyło wyłącznie pracy tymczasowej w roli pierwszego szkoleniowca, do momentu znalezienia następcy Santilliego. Ostatecznie wybór padł na Serba Slobodana Kovacia, z którym po zakończeniu sezonu Klub nie przedłużył kontraktu. Przed sezonem 2020/2021 Luke Reynolds otrzymał nominację na pierwszego trenera zespołu. 

Leszek Dejewski

Ur. 01.04.1962r. Asystent pierwszego trenera. Związany z jastrzębskim klubem od 1983 roku. W klubie przeszedł drogę od zawodnika do drugiego trenera pierwszego zespołu. Od 2000 roku asystent trenerów: Jana Sucha, Igora Prielożnego, Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego, Roberto Piazzy, Marka Lebedewa, Ferdinando De Giorgiego, ponownie Santilliego oraz Slobodana Kovacia. Przez pewien czas był oddelegowany do pracy z młodzieżą, pełniąc funkcję trenera drużyny Młodej Ligi, a później trenera Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Karierę zawodniczą zaczynał w BBTS-ie Włókniarzu Bielsko- Biała. Jako zawodnik jest mistrzem Stanów Zjednoczonych, wicemistrzem Turcji oraz dwukrotnie brązowym medalistą mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem. Jako drugi trener jest mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Polski, wicemistrzem oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski, a także srebrnym medalistą Pucharu Challenge z Jastrzębskim Węglem.

Bartosz Celadyn

Ur. 10.11.1987r. Fizjoterapeuta. Najpierw związany z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla, a od sezonu 2018/2019 pracuje przy pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla. Był w sztabach: Ferdinando De Giorgiego, Roberto Santilliego, Slobodana Kovacia, a od nowego sezonu Luke’a Reynoldsa.

Bogdan Szczebak

Ur. 18.12.1983r. Asystent pierwszego trenera. Scoutman. W jastrzębskim klubie od 1999 roku, gdzie jako adept siatkówki przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowych rozgrywek. Od sezonu 2004/2005 pracuje w klubie w roli skauta. Pracował w sztabach szkoleniowych: Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego, Igora Prielożnego, Lorenzo Bernardiego, Roberto Piazzy, Marka Lebedewa,  Ferdinando De Giorgiego, ponownie Santilliego oraz Slobodana Kovacia. Jako statystyk ma udział w wywalczeniu medali mistrzostw Polski, Pucharu Polski, medali Pucharu Challenge, Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata. Jako trener młodzieży zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski z kadetami KS Jastrzębie Borynia w 2009 roku w Częstochowie. Wyszkolił siatkarsko Bartosza Łosiaka – mistrza świata do lat 21, wicemistrza Europy do lat 23 w siatkówce plażowej i olimpijczyka na Igrzyska w Rio de Janeiro. W przeszłości współpracował również z kadrą narodową Australii.

Korneliusz Osman

Ur. 16.05.1993r. II fizjoterapeuta. Sezon 2020/2021 będzie debiutanckim sezonem dla Korneliusza w Jastrzębskim Węglu.

 

'';
0

Your Cart