Sklep

Sztab szkoleniowy

Andrea Gardini

Andrea Gardini został nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla pod koniec stycznia 2021. Umowa z włoskim szkoleniowcem będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu.

56-letni Włoch obejmie drużynę Jastrzębskiego Węgla po Luke’u Reynoldsie. Andrea Gardini to wielokrotny reprezentant Włoch. W barwach narodowych Italii zanotował 418 występów. W swojej zawodowej karierze Gardini siedmiokrotnie sięgał po tytuły mistrza kraju (jako zawodnik Messaggero Rawenna, Sisley Volley, Piaggio Roma, Daytona Modena), trzykrotnie został mistrzem świata (1990, 1994, 1998), cztery razy stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy. Dwa razy był także medalistą olimpijskim. W Atlancie (1996) wywalczył z kadrą narodową srebro, natomiast w Sydney (2000) – brąz igrzysk olimpijskich. Nie jest to jednak koniec długiej listy sukcesów Gardiniego, który jako zawodnik wielokrotnie triumfował również w Lidze Światowej oraz Pucharze Świata.

Sukcesy i dokonania Andrei Gardiniego zostały docenione. Nowy trener Jastrzębskiego Węgla jest członkiem amerykańskiej galerii sław siatkarskich – Volleyball Hall of Fame. Ponadto, w 2000 roku został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Włoskiej.

Po zakończeniu siatkarskiej kariery Andrea Gardini pełnił w Modenie rolę dyrektora sportowego. W 2011 roku wrócił na siatkarskie parkiety, tym razem już w roli szkoleniowca. W latach 2011-2013 został asystentem trenera Andrei Anastasiego w reprezentacji Polski. Pracując w sztabie trenerskim biało-czerwonych wywalczył: złoty medal Ligi Światowej, srebro Pucharu Świata, brązowy medal Mistrzostw Europy oraz brąz Ligi Światowej.

Nowy szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla doskonale zna również PlusLigę. W latach 2014-2017 prowadził Indykpol AZS Olsztyn, ale największe sukcesy w swojej karierze trenerskiej święcił w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. W klubie z Opolszczyzny zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski, jak również awansował do Final Four Ligi Mistrzów. W swoim trenerskim CV ma także pracę we włoskim klubie Gas Sales Piacenza.

Leszek Dejewski

Ur. 01.04.1962r. Asystent pierwszego trenera. Związany z jastrzębskim klubem od 1983 roku. W klubie przeszedł drogę od zawodnika do drugiego trenera pierwszego zespołu. Od 2000 roku asystent trenerów: Jana Sucha, Igora Prielożnego, Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego, Roberto Piazzy, Marka Lebedewa, Ferdinando De Giorgiego, ponownie Santilliego oraz Slobodana Kovacia. Przez pewien czas był oddelegowany do pracy z młodzieżą, pełniąc funkcję trenera drużyny Młodej Ligi, a później trenera Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Karierę zawodniczą zaczynał w BBTS-ie Włókniarzu Bielsko- Biała. Jako zawodnik jest mistrzem Stanów Zjednoczonych, wicemistrzem Turcji oraz dwukrotnie brązowym medalistą mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem. Jako drugi trener jest mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Polski, wicemistrzem oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski, a także srebrnym medalistą Pucharu Challenge z Jastrzębskim Węglem.

Bartosz Celadyn

Ur. 10.11.1987r. Fizjoterapeuta. Najpierw związany z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla, a od sezonu 2018/2019 pracuje przy pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla. Był w sztabach: Ferdinando De Giorgiego, Roberto Santilliego, Slobodana Kovacia, a od nowego sezonu Luke’a Reynoldsa.

Bogdan Szczebak

Ur. 18.12.1983r. Asystent pierwszego trenera. Scoutman. W jastrzębskim klubie od 1999 roku, gdzie jako adept siatkówki przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowych rozgrywek. Od sezonu 2004/2005 pracuje w klubie w roli skauta. Pracował w sztabach szkoleniowych: Ryszarda Boska, Tomaso Totolo, Roberto Santillego, Igora Prielożnego, Lorenzo Bernardiego, Roberto Piazzy, Marka Lebedewa,  Ferdinando De Giorgiego, ponownie Santilliego oraz Slobodana Kovacia. Jako statystyk ma udział w wywalczeniu medali mistrzostw Polski, Pucharu Polski, medali Pucharu Challenge, Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata. Jako trener młodzieży zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski z kadetami KS Jastrzębie Borynia w 2009 roku w Częstochowie. Wyszkolił siatkarsko Bartosza Łosiaka – mistrza świata do lat 21, wicemistrza Europy do lat 23 w siatkówce plażowej i olimpijczyka na Igrzyska w Rio de Janeiro. W przeszłości współpracował również z kadrą narodową Australii.

Korneliusz Osman

Ur. 16.05.1993r. II fizjoterapeuta. Sezon 2020/2021 będzie debiutanckim sezonem dla Korneliusza w Jastrzębskim Węglu.

Jakub Radomski

Trener przygotowania motorycznego. Obowiązki te przejął on w lutym 2021 roku i rolę tę pełnić będzie do końca obecnego. Dotychczas w tym sezonie rolę tę sprawował w Jastrzębskim Węglu Luke Reynolds, który łączył funkcję pierwszego trenera z obowiązkami trenera przygotowania motorycznego. Po zakończeniu współpracy z Australijczykiem sztab szkoleniowy naszego klubu musiał więc zostać uzupełniony o osobę odpowiadającą za przygotowanie motoryczne zawodników. Wybór padł na 33-letniego jastrzębianina Jakuba Radomskiego z naszej Akademii. Nowy członek sztabu szkoleniowego od czterech lat z powodzeniem pełni tę funkcję w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, przygotowując pod względem motorycznym naszą młodzież do wielu sukcesów na szczeblu wojewódzkim i krajowym.

– Jestem zadowolony z możliwości współpracy z pierwszym zespołem. Poniekąd jest to dla każdego trenera przygotowania motorycznego cel szczytowy móc prowadzić taką drużynę i sprawdzić swoje umiejętności w pracy na tak wysokim poziomie – mówi Jakub Radomski.

– Po raz kolejny potwierdza się, że zaplecze Jastrzębskiego Węgla w postaci Akademii Talentów jest w stanie realnie wesprzeć w każdym momencie sezonu, każdych okolicznościach i w różnych obszarach pierwszy zespół Jastrzębskiego Węgla – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

 

'';
0

Your Cart