Selekcjoner reprezentacji Polski oglądał „na żywo” mecz Pomarańczowych z Treflem

Opublikowany przez 11 listopada, 2018 00:21

Rozmiar czcionki : A- A A+

Podczas sobotniego spotkania ligowego z Treflem Gdańsk gościliśmy w jastrzębskiej hali selekcjonera reprezentacji Polski, Vitala Heynena.

Trener, który w tym roku doprowadził biało-czerwonych do tytułu mistrzów świata, jak sam to określił „wpadł z wizytą, by odwiedzić swoich przyjaciół”. W tym gronie wymienił m.in. reprezentantów Niemiec grających w barwach naszego Klubu: Lukasa Kampę oraz Christiana Fromma, których jako szkoleniowiec kadry prowadził w latach 2012-2016 i z którymi wywalczył brąz Mistrzostw Świata podczas mundialu w Polsce w 2014 roku. Dobre relacje łączą go także z naszym drugim rozgrywającym Nikodemem Wolańskim, z którym współpracował przed kilkoma laty w Transferze Bydgoszcz.

Trener złotych medalistów mundialu został bardzo ciepło przyjęty w Jastrzębiu-Zdroju. Z rąk prezesa naszego Klubu Adama Gorola otrzymał upominek oraz list gratulacyjny. Jastrzębska publiczność powitała go burzą oklasków.

Polscy kibice są najlepsi na świecie! – podkreślał Vital Heynen, który po meczu porozmawiał także z naszym klubowym złotym medalistą z Turynu, Dawidem Konarskim. Nasz atakujący zaprezentował się selekcjonerowi z jak najlepszej strony. Zdobył w meczu 17 punktów i został wybrany MVP sobotniego spotkania.