Sebastian Schwarz

Sebastian jest wielokrotnym reprezentantem Niemiec. Przeszedł on do Jastrzębskiego Węgla na zasadzie transferu medycznego w miejsce Scotta Touzinsky’ego, który z powodu kontuzji kolana musiał zakończyć sportową karierę.
Sebastian jest graczem dobrze znanym kibicom w Polsce. W latach 2014-2016 reprezentował barwy LOTOS-u Trefla Gdański, z którym wywalczył wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Urodzony we Freudenstadt siatkarz ma swoim dorobku wiele znakomitych osiągnięć, zarówno na niwie klubowej, jak i reprezentacyjnej.
Jest triumfatorem Ligi Mistrzów w barwach niemieckiego VfB Freiedrichshafen. Z zespołem tym sięgnął ponadto po dwa tytuły mistrzowskie i dwa Puchary Niemiec. Z kolei w latach 2008-2010 już jako zawodnik Generali Haching wywalczył kolejne dwa Puchary oraz dwa wicemistrzostwa swojego kraju.
Z reprezentacją Niemiec (ponad 150 występów) wygrał Ligę Europejską oraz zdobył sensacyjny brązowy medal mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce w 2014 roku.
Oprócz występów w rodzimych rozgrywkach ligowych, ma za sobą także grę we włoskiej Serie A (cztery sezony). W obecnym sezonie reprezentował klub rosyjskiej Super Ligi Kuzbass Kemerowo, z którym rozwiązał kontrakt i zdecydował się na grę w Jastrzębskim Węglu.

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 2 października 1985 r.
Freudenstadt, Niemcy
Wzrost 197 cm
Masa ciała 94 kg
Pozycja przyjmujący
Zasięg w ataku 340 cm
Zasięg w bloku 325 cm