Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Sebastian Schwarz dołączył do Jastrzębskiego Węgla!

01.03.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub pozyskał nowego zawodnika. Jest nim 31-letni przyjmujący Sebastian Schwarz.

Wielokrotny reprezentant Niemiec przechodzi do Jastrzębskiego Węgla na zasadzie transferu medycznego w miejsce Scotta Touzinsky’ego, który z powodu kontuzji kolana musiał zakończyć sportową karierę.

Sebastian jest graczem dobrze znanym kibicom w Polsce. W latach 2014-2016 reprezentował barwy LOTOS-u Trefla Gdański, z którym wywalczył wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Urodzony we Freudenstadt siatkarz ma swoim dorobku wiele znakomitych osiągnięć, zarówno na niwie klubowej, jak i reprezentacyjnej.

Jest triumfatorem Ligi Mistrzów w barwach niemieckiego VfB Freiedrichshafen. Z zespołem tym sięgnął ponadto po dwa tytuły mistrzowskie i dwa Puchary Niemiec. Z kolei w latach 2008-2010 już jako zawodnik Generali Haching wywalczył kolejne dwa Puchary oraz dwa wicemistrzostwa swojego kraju.

Z reprezentacją Niemiec (ponad 150 występów) wygrał Ligę Europejską oraz zdobył sensacyjny brązowy medal mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce w 2014 roku.

Oprócz występów w rodzimych rozgrywkach ligowych, ma za sobą także grę we włoskiej Serie A (cztery sezony). W obecnym sezonie reprezentował klub rosyjskiej Super Ligi Kuzbass Kemerowo, z którym rozwiązał kontrakt i zdecydował się na grę w Jastrzębskim Węglu.

 Od początku mówiliśmy, że nie będziemy szukać zmiennika dla Scotta tylko dla samej zmiany. Zaufaliśmy tym graczom, których mamy, wierząc że sprostają wyzwaniu i tak faktycznie jest. Ale jednocześnie czujemy się odpowiedzialni za wynik wobec sponsorów, kibiców i samych siebie. Jeśli tylko pojawiła się szansa pozyskania gracza, który może sprawić, że będziemy jeszcze mocniejsi, to z niej skorzystaliśmy. I to jest właśnie przypadek Sebastiana Schwarza – wyjaśnia Mark Lebedew, szkoleniowiec naszej drużyny.

– Sebastian to dobry zawodnik, z przeszłością w PlusLidze, który może nam bardzo pomóc. Znamy się z boiska, kiedy grał w LOTOS-ie, w niemieckim Haching, trochę też pracowaliśmy razem w reprezentacji. Wraca do ligi, którą zna, a poza tym to fajny gość, który łatwo się dopasowuje i z którym nie ma żadnych kłopotów – dodaje trener Pomarańczowych.

Podobnego zdania jest szef zarządu Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol. – Cieszę się, że udało nam się pozyskać tej klasy zawodnika, co Sebastian Schwarz. Poza wysokimi umiejętnościami siatkarskimi i sporym doświadczeniem, Schwarz jest siatkarzem, który powinien łatwo wkomponować się w zespół pod względem mentalnym. Z racji wieloletniej znajomości oraz wspólnej gry z Lukasem Kampą, jak również faktu, że trener i kilku zawodników posługują się językiem niemieckim, jego aklimatyzacja w klubie powinna przejść płynnie – uważa Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Sebastian Schwarz

Ur. 02.10.1985r. we Freudenstadt

Wzrost/waga: 197 cm/94 kg.

Zasięg w ataku/zasięg w bloku: 340 cm/325 cm.

Kluby: VC Nagold, TV Rottenburg, VfB Freiedrichshafen, VC Olympia Berlin, Premier Hotels Crema, TSV Unterhaching, RPA-LuigiBacchi.It San Giustino, Fidia Padova, Sir Safety Perugia, Generali Haching, LOTOS Trefl Gdański, Kuzbass Kemerowo.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin