Rodrigo Quiroga

 

Były kapitan reprezentacji Argentyny w Jastrzębskim Węglu!

Nasz nowy gracz jest blisko dwustukrotnym reprezentantem Argentyny. Z kadrą narodową swojego kraju wygrał Igrzyska Panamerykańskie (2012) oraz czterokrotnie zdobywał wicemistrzostwo Ameryki Południowej (2007, 2011, 2013, 2015).

Dwa razy był wybierany najlepszym przyjmującym Mistrzostw Ameryki Południowej (2013, 2015) i raz najlepszym przyjmującym Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej (2013).

Od 2009 do 2012 roku był kapitanem reprezentacji Argentyny, z którą brał udział w Lidze Światowej, Mistrzostwach Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich.

Swoją klubową karierę Rodrigo zaczynał w zespole z rodzinnego miasta – ObrasSanitarias de San Juan. Następnie wyjechał do Włoch. Na Płw. Apenińskim przygodę z siatkówką zaczynał w 2006 roku od włoskich drugoligowców (Serie A2) zBassano delGrappa, Catani oraz Cavriago, by wreszcie w sezonie 2009/2010 zadebiutować w Serie A1 w barwach TonnoCallipoVibo Valentia.

Następnie swoją karierę rozwijał w Iraklisie Saloniki. Po sezonie spędzonym w Grecji (wicemistrzostwo kraju), powrócił do Włoch. Tam jednak w trakcie rozgrywek rozwiązał kontrakt z Rawenną i przeniósł się do tureckiego Fenerbahce Stambuł. Jak się okazało, z jego punktu widzenia był to właściwy ruch, gdyż włoski klub spadł z ligi, natomiast Fenerbahce wywalczyło mistrzostwo i Puchar Turcji.

Później, Rodrigo powrócił do Ameryki Południowej. Przez trzy lata grywał w klubach brazylijskiej Superligi, by w 2016 roku ponownie przywdziać barwy klubu, w którym stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki, a więc ObrasSanitarias de San Juan.

Ostatnim klubem w CV Rodrigo był Al Nasr ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To nie pierwszy jego kontakt z Bliskim Wschodem w karierze. Osiem lat temu zetknął się z tym regionem świata, grając w irańskim klubie Kalleh Mazandaran VC.

Kluby:ObrasSanitarias de San Juan, Club de Amigos, Bassano Volley, PallavoloCatania, Volley Cavriago, TonnoCallipoVibo Valentia, Kalleh Mazandaran VC, Iraklis Saloniki, Marcegaglia Rawenna, Fenerbahce Stambuł, Vivo/Minas, MaringaVolleyball, CanoasVolei, ObrasSanitarias de San Juan, AlNasrDubai.

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 23 marzec 1987 r.
San Juan, Argentyna
Wzrost 191 cm
Masa ciała 87 kg
Pozycja Przyjmujący
Zasięg w ataku 345 cm
Zasięg w bloku 325 cm