Raphael Margarido

W przypadku Brazylijczyka jest to powrót do naszego Klubu po latach. W sezonie 2011/2012 występował on bowiem w pomarańczowych barwach Jastrzębskiego Węgla, sięgając z drużyną po srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze.

„Vinhedo” (taki przydomek nosi nasz nowy-stary gracz) większość swojej kariery spędził w ojczyźnie. Z Bansepą zdobył mistrzostwo kraju, natomiast z Sadą Cruzeiro mistrzostwo kraju, krajowy Puchar oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. Na Stary Kontynent trafił jeszcze przed pierwszym epizodem w Jastrzębskim Węglu – najpierw związał z tureckim Halkbankiem Ankara, a następnie rumuńskim Remat Zalau. W ostatnich latach osiadł w Portugalii. W stołecznej Benfice spędził łącznie cztery sezony, czterokrotnie zdobywając mistrzostwo tego kraju i dochodząc do finału europejskiego Pucharu Challenge. W minionym sezonie znów spróbował gry w PlusLidze, zasilając Chemika Bydgoszcz.

Ciekawostką jest fakt, że w latach 2011-2018 Raphael był zawodowym żołnierzem w stopniu sierżanta. Grał nawet w drużynie siatkarskiej brazylijskich sił zbrojnych, z którą dwukrotnie zwyciężył w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Ma za sobą również powołania do seniorskiej kadry Brazylii – tej, która w minionej dekadzie była absolutnym hegemonem w światowej siatkówce. W 2005 roku wygrał z wielką ekipą Bernardo Rezende Ligę Światową w Belgradzie.

Kluby: Esporte Clube Pinheiros (BRA), Colégio Objetivo Sorocaba (BRA), Esporte Clube Banespa (BRA), Unisul Esporte Clube (BRA), Sport Club Ulbra (BRA), Halkbank Ankara (TUR), Remat Zalau (ROM), Esporte Clube Pinheiros (BRA), Jastrzębski Węgiel (POL), SL Benfica (POR), Sada Cruzeiro (BRA), SL Benfica (POR), SESI Sao Paulo (BRA), SL Benfica (POR), Chemik Bydgoszcz (POL).

Informacje o zawodniku

Data i miejsce urodzenia 28 kwietnia 1983r.
Itapeva, Brazylia
Wzrost 186 cm
Masa ciała 86 kg
Pozycja Rozgrywający
Zasięg w ataku 325 cm
Zasięg w bloku 310 cm