Raphael Margarido zakończył siatkarską karierę

Opublikowany przez 21 stycznia, 2020 21:04

Rozmiar czcionki : A- A A+

Powodem takiej decyzji jest kontuzja zawodnika, która wykluczyła go z dalszej możliwości wyczynowego uprawiania sportu. Tym samym kontrakt zawodnika z Jastrzębskim Węglem został rozwiązany za porozumieniem stron.

37-letni zawodnik związał się z naszym Klubem przed obecnym sezonem. Był to jego powrót do Jastrzębskiego Węgla po latach. W sezonie 2011/2012 występował on bowiem w pomarańczowych barwach JW, sięgając z drużyną po srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze.

Raphael Margarido przychodził do Jastrzębskiego Węgla po sezonie spędzonym w Chemiku Bydgoszcz. Podczas październikowego Memoriału Gołasia w Swarzędzu-Zalasewie Brazylijczyk doznał urazu pleców i właściwie od tamtej nie był już w stanie powrócić do pełni sił.

W związku z przedłużającą się absencją zawodnika i dużą intensywnością gier Klub zabezpieczył się na pozycji rozgrywającego, kontraktując w grudniu zeszłego roku Portorykańczyka Arturo Iglesiasa. Pomimo prób powrotu na boisko, Margarido przegrał z kontuzją i podjął decyzję o zakończeniu siatkarskiej kariery. Tym samym kontrakt zawodnika z Jastrzębskim Węglem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Chciałbym się z Wami podzielić pewną niezbyt miłą informacją. Niestety, mój kontrakt z Klubem został rozwiązany. Mój stan zdrowia nie pozwala mi na kontynuowanie gry na najwyższym poziomie i muszę skończyć karierę. Z całych sił starałem się wrócić na boisko, ciężko pracowałem, ale niestety ból nie ustępuje. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji było zadbanie o moje zdrowie. Mogę zapewnić, że nadal będę wielkim fanem Jastrzębskiego Węgla. Mam nadzieję, że będziemy się spotykać na trybunach podczas różnego rodzaju meczów i wspólnie oklaskiwać Jastrzębski Węgiel. Ten Klub jest niesamowity i zachowam go w sercu do końca życia – mówi rozgrywający Brazylii.

„Rafa”, dziękujemy za wszystko. Życzymy zdrowia i powodzenia w nowej roli!