Raphael Margarido zakończył siatkarską karierę

21.01.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Powodem takiej decyzji jest kontuzja zawodnika, która wykluczyła go z dalszej możliwości wyczynowego uprawiania sportu. Tym samym kontrakt zawodnika z Jastrzębskim Węglem został rozwiązany za porozumieniem stron.

37-letni zawodnik związał się z naszym Klubem przed obecnym sezonem. Był to jego powrót do Jastrzębskiego Węgla po latach. W sezonie 2011/2012 występował on bowiem w pomarańczowych barwach JW, sięgając z drużyną po srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze.

Raphael Margarido przychodził do Jastrzębskiego Węgla po sezonie spędzonym w Chemiku Bydgoszcz. Podczas październikowego Memoriału Gołasia w Swarzędzu-Zalasewie Brazylijczyk doznał urazu pleców i właściwie od tamtej nie był już w stanie powrócić do pełni sił.

W związku z przedłużającą się absencją zawodnika i dużą intensywnością gier Klub zabezpieczył się na pozycji rozgrywającego, kontraktując w grudniu zeszłego roku Portorykańczyka Arturo Iglesiasa. Pomimo prób powrotu na boisko, Margarido przegrał z kontuzją i podjął decyzję o zakończeniu siatkarskiej kariery. Tym samym kontrakt zawodnika z Jastrzębskim Węglem został rozwiązany za porozumieniem stron.

– Chciałbym się z Wami podzielić pewną niezbyt miłą informacją. Niestety, mój kontrakt z Klubem został rozwiązany. Mój stan zdrowia nie pozwala mi na kontynuowanie gry na najwyższym poziomie i muszę skończyć karierę. Z całych sił starałem się wrócić na boisko, ciężko pracowałem, ale niestety ból nie ustępuje. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji było zadbanie o moje zdrowie. Mogę zapewnić, że nadal będę wielkim fanem Jastrzębskiego Węgla. Mam nadzieję, że będziemy się spotykać na trybunach podczas różnego rodzaju meczów i wspólnie oklaskiwać Jastrzębski Węgiel. Ten Klub jest niesamowity i zachowam go w sercu do końca życia – mówi rozgrywający Brazylii.

„Rafa”, dziękujemy za wszystko. Życzymy zdrowia i powodzenia w nowej roli!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin