Radosław Gil w kadrze na mistrzostwa świata juniorów

Opublikowany przez 1 czerwca, 2017 11:27

Rozmiar czcionki : A- A A+

Miło nam poinformować, że drugi rozgrywający naszego zespołu Radosław Gil został powołany do reprezentacji Polski U-21.

20-letni zawodnik Jastrzębskiego Węgla obecnie przebywa z młodzieżową kadrą narodową na zgrupowaniu w Bełchatowie i przygotowuje się do mistrzostw świata, które odbędą się w dniach od 23 czerwca do 2 lipca w Czechach. W wyniku losowania biało-czerwoni trafili d grupy A, w której zmierzą się w Brnie z gospodarzami-Czechami, Kanadą oraz Marokiem.

Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika to mistrzowie Europy i świata kadetów oraz mistrzowie Europy juniorów. W tym roku złota reprezentacja chce powalczyć o triumf w mistrzostwach świata do lat 21, co potwierdza także Radek Gil.

Naszym celem jest na pewno złoto, bo mamy mocny zespół i każdy inny wynik będzie porażką. Jeśli zagramy na naszym poziomie, damy z siebie maksimum to wygranie turnieju jest w naszym zasięgu – uważa Gil.

Młody rozgrywający przyznaje, że dobrze odnajduje się w młodzieżowej kadrze. – Czuję się bardzo dobrze. Mimo, ze dołączyłem do zespołu jako „nowy”, to z chłopakami znałem się już wcześniej. Atmosfera jest bardzo dobra, co pomaga w relacjach na boisku. Na razie zgrywam się z chłopakami, bo nie ze wszystkimi wychodzi to jeszcze płynnie, ale to raczej kwestia czasu. Jestem drugim rozgrywającym, ale walczę na treningach i staram się pokazywać z dobrej strony, żeby w razie potrzeby pomóc w meczu, na tyle, na ile będę w stanie – mówi młody rozgrywający.