Sklep

Program Promocji Siatkówki w Regionie

Jastrzębski Węgiel bezdyskusyjnie tworzy obecnie jeden z prężnie działających ośrodków siatkarskich w Polsce. Nie oznacza to jednak, że ta pozycja, Drodzy Kibice, jest dla nas wystarczająco satysfakcjonująca.

       Oczywistym jest, że siłą i motorem napędowym każdego z klubów sportowych są wierni i oddani Kibice, którzy oprócz dopingowania swych idoli na parkietach ligowych sami czynnie uprawiają sport. Szczęśliwie dla nas, siatkówka jako dyscyplina sportu w naszym regionie cieszy się dużym odsetkiem dorosłych osób regularnie odbijających piłkę. Zadaniem, wręcz odpowiedzialnością społeczną klubu o marce i pozycji Jastrzębskiego Węgla, jest skłonienie również jak największej ilości dzieci i młodzieży do czynnego uprawiania sportu – w szczególności siatkówki. Niezwykle istotnym, z pozycji klubu, ale i społecznego punktu widzenia, jest wykreowanie mody wśród mieszkańców Śląska na sportowy tryb życia. Analizując sposoby i narzędzia, dzięki którym można „oderwać” dzieci i młodzież sprzed TV i komputerów, klub podjął działania mające na celu stworzenie odpowiedniej strategii i programu – „Promocji Siatkówki w Regionie”. Jastrzębski Węgiel postawił na wielotorowe rozwinięcie tematu poprzez edukację, sport oraz rozrywkę.

pilka Edukacja – Współpraca i patronat Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

     Główną przyczyną podjęcia współpracy pomiędzy klubem i uczelnią było zapewnienie młodym adeptom Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla budowania równoległej ścieżki kariery do sportowej. Podstawowym założeniem porozumienia jest możliwość rozpoczęcia studiów wyższych w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przez każdego siatkarza zrzeszonego w KS Jastrzębski Węgiel, legitymującego się średnim wykształceniem. Ponadto, klub i uczelnia zobligowały się do wzajemnej promocji, wymiany myśli szkoleniowej oraz wspólnego wspierania pozostałych mniejszych inicjatyw siatkarskich z regionu.

pilkaSport – Otwarcie Centrum Kształcenia Siatkarskiego Dzieci i Młodzieży.

     By móc realnie budować siłę jastrzębskiej i śląskiej siatkówki należy ku temu stworzyć odpowiednie warunki i zaplecze. W tym celu władze KS Jastrzębskiego Węgla rozpoczęły procedurę przejęcia i adaptacji dodatkowego obiektu sąsiadującego ze „starą” halą przy ul. Reja 10 w Szerokiej. W przyszłości nowo pozyskany obiekt wraz z pozostałą częścią nieruchomości leżącej we władaniu klubu zaadaptowane będą w sposób zapewniający najmłodszym amatorom siatkówki z miasta i regionu odpowiedni rozwój psychomotoryczny, tj. powstanie zarówno zaplecze treningowe (boisko, boisko do piłki plażowej, siłownia, sala fitness) oraz edukacyjne w formie sali wykładowej z zapleczem administracyjnym.

pilka Rozrywka – Współpraca z gminami i firmami z regionu.

    Najbardziej szczytne cele i idee nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości dopóty, dopóki osoby decyzyjne, włodarze sąsiednich gmin nie przekonają się do słuszności proponowanych inicjatyw. Celem klubu jest budowanie coraz większego zainteresowania siatkówką w mieście i nie tylko, a to najłatwiej osiągnąć dając się bezpośrednio poznać. KS Jastrzębski Węgiel już z tego miejsca pragnie serdecznie zaprosić miasta, gminy i firmy do podjęcia współpracy z klubem, czego efektem będą między innymi:

  • promocyjne oferty na karnety i bilety;

  • promocja gmin oraz firm podczas meczów rozgrywanych w Jastrzębiu-Zdroju;

  • udział zawodników KS Jastrzębskiego Węgla w eventach Partnerów (festyny, akademie szkolne, treningi pokazowe, akcje charytatywne etc.)

'';
0

Your Cart