Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Poznaliśmy terminarz Młodej Ligi w sezonie 2016/2017

26.07.2016 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej opublikowała terminarz rozgrywek Młodej Ligi. Podobnie jak w poprzednim sezonie wystąpi w niej 14 drużyn podzielonych terytorialnie na dwie grupy.

Jastrzębski Węgiel zagra w grupie A i jego rywalami będą: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS ATH Bielsko-Biała, Asseco Resovia Rzeszów, MKS Będzin, Effector Kielce oraz Cuprum Lubin. Rozgrywki rozpoczną się 8 października, ale nasz zespół z Akademii Talentów przystąpi do rywalizacji tydzień później (w pierwszej kolejce będzie pauzował ze względu na nieparzystą liczbę drużyn). 15 października nasi akademicy zmierzą się przed własną publicznością z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Jastrzębski Węgiel będzie rozgrywał swoje „domowe” mecze w Młodej Lidze w Żorach.

Faza zasadnicza gier ma się zakończyć 4 marca, a będzie podzielona na dwie rundy rozgrywane systemem „każdy z każdym – mecz i rewanż”. Natomiast w fazie play off wystąpią po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup. Play off zostanie podzielony na dwie fazy. Do turnieju finałowego awansuje sześć najlepszych drużyn w kraju. Zwycięzca turnieju finałowego otrzymuje tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski Mężczyzn U-23 na sezon 2016/2017.

Jastrzębski Węgiel będzie bronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego w tym roku w Krapkowicach.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin